0
0

I když většina turistů jezdí na Kanárské ostrovy spíše za teplem, sluníčkem, odpočinkem na pláži či koupáním v moři, i mezi nimi se občas najdou lidé s dobrodružnou povahou, kteří chtějí poznávat památky a objevovat ztracené historické předměty. Na Kanárských ostrovech se bohužel moc takovýchto památek nevyskytuje, i tak zde ale je pár míst, které by Vašemu oku určitě neměly uniknout.

Divadlo Teatro Cuyás

Pokud budete svou dovolenou trávit na ostrově Gran Canaria, rozhodně ve městě nemůžete přehlédnout tuto velice zvláštní moderní budovu. Její konstrukce je totiž složena z obdélníků všech barev i velikostí, které na sebe vždy ihned přilákají pozornost všech kolemjdoucích. V interiéru této budovy pak sídlí veřejné divadlo Teatro Cuyás, které patří jednou svou částí zdejší radnici a druhou městské filharmonii. Stavbu má na svědomí architekt Fernández de la Torre a celé divadlo se rozkládá na ploše neuvěřitelných 3020 metrů čtverečních. Mezi turisty je v tomto divadle v dnešní době velice oblíbené zejména představení pod širým nebem.

Kanárské pyramidy

Jen málokdo ví, že se pyramidy nevyskytují jen v Egyptě a Mexiku, ale také na jednom z Kanárských ostrovů, a sice na ostrově Tenerife. Ve zdejší lokalitě Güímar, totiž stojí hned šest obdélníkových pyramid, vyrobených pravděpodobně z lávového kamene. Velkou zvláštností přitom je, že při jejich stavbě nebylo použito žádné pojivo. Odborníci odhadují původ těchto pyramid někdy do 19. století, jejich struktura však připomíná i mnohem starší aztécké a mayské pyramidy, které jsou k vidění například v Mexiku. Jejich pravá funkce tedy zůstává i nadále v rukách vědců a badatelů. V roce 1998 vznikl poblíž těchto pyramid také archeologický park s plochou 65 000 metrů čtverečních, který je přístupný široké veřejnosti. Hned vedle parku pak můžete navštívit také muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout exponáty objevené uvnitř pyramid.

Jestli Vás už památky omrzí, můžete svůj pobyt na Kanárských ostrovech strávit ale i některou z dalších aktivit, které jsou zde pro turisty připraveny. Písečné pobřeží, průzračná mořská voda a příjemný vítr, zde totiž vytváří ideální podmínky pro všechny milovníky vodních sportů. Vyzkoušet zde tedy můžete například plachtění, vodní lyžování, potápění, windsurfing, kanoistiku či vodní cyklistiku. Kromě vodních sportů pak na ostrovech máte možnost vyzkoušet také lezení po skalách, bungee jumping, horskou cyklistiku nebo trekking. Ať už se tedy během své dovolené zabavíte jakkoli, rozhodně se nebudete nudit.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .