0
0

Na katalánském pobřeží Costa Brava se rozkládá jedno z nejoblíbenějších letovisek Španělska – Pals. Toto přístavní město si totiž dokázalo po mnoho let uchovat svou původní atmosféru, kulturu a přitažlivé je tak díky velmi bohaté historii. I když je právě v Pals největší koncentrace turistů, dokázalo si zachovat co možná nejvíce ze své středověké atmosféry. Ve městě se nachází mnoho umělecko-historických památek.

V ulicích tohoto historického městečka se dnes můžete setkat se zástupci snad všech evropských zemí. Potkáte zde Brity, Francouze, Němce, Dány, Holanďany, Belgičany a mnoho dalších národností. Největším lákadlem jsou bezesporu zdejší nádherné písečné pláže, kde se můžete věnovat nejrůznějším druhům vodních sportů, nebo jen tak relaxovat a chytat bronz. Pláže mají pozvolný vstup do průzračně čistého Středozemního moře, proto jsou vhodné pro malé děti i nezkušené plavce. Na své si zde díky pestrému podmořskému životu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování. Hodně oblíbený je také jachting nebo vodní lyžování. Na pláži dlouhé 3 km si za malý poplatek můžete pronajmout lehátka nebo slunečníky.

K oblíbenosti letoviska přispívají také 3 golfové kluby Golf Playas de Pals, luxusní hotely i skvělé zahradní restaurace. V centru města je návštěvníkům k dispozici spousta obchodů se suvenýry, oblečením i potravinami, na skleničku dobrého vína si mohou zajít do některého z barů. O večerní zábavu se postarají diskotéky, noční podniky a kluby s živou hudbou.

S Pals sousedí další skvělé letovisko Begur, které je snad nejluxusnějším letoviskem na pobřeží Costa Brava. Město bylo vystavěno na kopci a působí harmonickým dojmem. Jeho tradiční španělský ráz dokonce nenarušila ani moderní zástavba hotelů. Pro mnoho lidí je návštěva Beguru nezapomenutelným zážitkem. Jeho dominantou je zřícenina malého kamenného hradu pocházejícího z přelomu 15. a 16. století. Kromě něj se ve městě nachází mnoho dalších zajímavých architektonických památek, prohlédnout si můžete kupříkladu židovskou čtvrť, turecké lázně nebo katedrálu. V okolí se rozprostírají zalesněné kopce a nedotčená příroda lákající k procházkám. Begur je tak právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst v této části Španělska.

Z Pals se můžete vydat také za poznáním historického města Girona, nebo navštívit 165 km vzdálenou Barcelonu. Zas návštěvu stojí také okolní letoviska Flaca, Palmós nebo město Palafrugell.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .