0
0

V jižní části Fuerteventury se rozkládá malá turistická obec Pájara, která je součástí stejnojmenné zemědělské oblasti. Na okraji městečka tak najdete staré zemědělské usedlosti, které dobře kontrastují s moderními hotely na pobřeží. Centrum Pájary pak tvoří krásné vilky s překrásně vyřezávanými dřevěnými balkony, které jsou pro tuto oblast typické.

Centrum městečka působí velmi klidně a panuje v něm pohodová atmosféra. Můžete se tak procházet uličkami a poslouchat zpívající ptáky, nebo si sednout na kávu v některé z místních kaváren a ukrýt se ve stínu starých stromů. V Pájaře najdete také několik obchůdků se suvenýry a nejrůznějším dalším zbožím. Pokud toužíte na dovolené po bujarých večírcích a tanci až do ranních hodin, asi vás v tomto ohledu Pájara zklame. Snaží si totiž udržet svou poklidnou atmosféru a vesnický ráz. Zvláštní místní atrakcí je vodní kolo situované naproti kostelu.

Pájaru a její okolí si turisté oblíbili hlavně kvůli plážím, které se v délce několika kilometrů táhnou podél pobřeží. Pláže jsou písčité a mají pozvolné svažování do vod Atlantiku. Celkem oblast Pájara zaujímá asi 150 kilometrů pobřeží a je tak ideální volbou pro sportovce i milovníky přírody. Samotné letovisko nabízí skvělé možnosti provozování vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Také potápěčům se v těchto vodách nabízí nezapomenutelné zážitky. Kdo by si chtěl zaplavat v klidné a čisté vodě, může v Pájaru navštívit některý ze sladkovodních bazénů.

Pájara je rovněž dobrým výchozím bodem pro výlety na plachetnicích a hlubinné rybolovy. Patří totiž k nejoblíbenějším rybářským oblastem, ve vodách se prohání mečouni, tuňáci a hejna sardinek. K zajímavostem městečka patří chovná stanice velbloudů, která sousedí s botanickou a zoologickou zahradou Oasis Park. Návštěvníci mohou na hřbetech těchto zvířat absolvovat asi hodinovou vyjížďku podél skalnatého pobřeží a mezi exotickou květenou. Nedaleko městečka Pájara začíná také krásná cesta pro pěší turisty, která vede k úzké soutěsce Barranco de la Madre del Agua.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .