0
0

Skopelos je nádherný zelený ostrov, který se nachází v souostroví Severní Sporady v Egejském moři. Skopelos je členitější a rozsáhlejší než sousední Skiathos a není tolik přizpůsoben masové turistice, nicméně v posledních letech zájem turistů o tento ostrov výrazně roste. Svůj díl na tom bude mít nejspíš film Mamma Mia, který se zde natáčel.

Většina ostrova je hornatá a zvláště do vnitrozemí, jsou zde ale i úrodné nížiny. Pro zvědavé nabízí prozkoumání zdejší lesy a křoviny, které skrývají různá dobrodružství.

Občas narazíte na kostelík či klášter. Kostelů nebo klášterů na ostrově je 400. Nejznámější je bazilika Agios Athanasios, která je vystavěna na původním chrámu bohyně Athény.

Vmístních barech, restauracích nebo tavernách vaří výborné speciality zryb, darů moře a kozího sýra.

Nejnavštěvovanější letoviska jsou Angontas, Glyfoneri, Limnonari Beach, Panormos, Skopelos.

Největší a údajně i nejkrásnější pláží ostrova je Milia, která leží na severu ostrova, nedaleko letoviska Panormos.

Počasí je na ostrově velice příznivé. Vletních měsících se teploty pohybují nad 25°C. Vhlavní sezoně se šplhají až ke 40°C.

Tyto horké dny ochlazuje příjemný letní vánek. Déšt vletních obdobích je velice výjimečný.

Pro Skopelos jsou typické husté borovicové lesy svažující se do malých zálivů, hezké pláže a ve vnitrozemí spousta olivových hájů a ovocných sadů.

Největšími městečky na ostrově jsou Skopelos (Chora) a Glossa. Ostrov nemá letiště, takže sem je možné přijet pouze trajektem ze sousedního Skiathosu nebo z Athén.

Osobní poznatky:Navštivila jsem ostrov v září.Je to po sezoně a téměř žádní turisté,ale klid a pohoda.

Na ostrově je minimální civilizace.Líbilo,ale kdo nemá rád kopce…..ostrov se dá projet za pár dní i s okoukáním nádherných pláží.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .