0
0

V roce 1998 jsem se podíval poprvé do Chorvatska a to sice na ostrov Rab se svými rodiči. Při příjezdu trajektem na ostrov mě zaujal skalnatý ráz ostrova, bez jediného stromu či keře, jako měsíční krajina. Ráb je údajně jeden z nejzalesněnějších jadranských ostrovů dokonce se třemi sty prameny vody což mě v tu chvíli připadalo nesmyslné…

Byl jsem ubytovaný v kempu s názvem Padova III, což je nedaleko (45min.pěšky) hlavního stejnojmeného města ostrova. V tomto kempu se nachází vynikající malá pláž, která má výborný postupný přístup do vody, takže když jste 80m od břehu pořád stojíte. Tím pádem je zde stále i velmi teplá voda! Velmi krásné je i město Rab vystavěné v románském slohu se svými typickými čtyřmi zvonicemi a krásnými kamennými uličkami, hradbami a starobylými průčelími. Zajímavý je ve městě i park s cizokrajným rostlinstvem. Ve městě je přes léto velmi mnoho umělců a to sice malířů, kteří zde vystavují a prodávají své obrazy. Sjíždí se sem známější i neznámí.

Výlety

Na ostrově jsem si pujčil se svým otcem kolo a jeli jsme se podívat do sousedních letovisek ostrova a to na Suha Punta kam jsme za poledne velmi obtížně dojeli, i když je to jen pár kilometrů, ale se slušným stoupáním k letovisku. Suha Punta je hotelový komplex se spoustou bungalovů umístěných v borovém lese s okolními skalnatými mořskými břehy. Je zde velký klid, ale poblíž žádné městečko. Dále jsme se chtěli podívat do komlexu San Marino na severu ostrova, kam jsme se bohužel nepodívali, přes pro nás značnou vzdálenost cca 15 km. Jinak v San Marinu je pěkná ještě větší pláž než v kempu Padova III, ale chybí zde opět malebnost historického městečka.

Zajímavým výletem je lodí z Rábu nebo kousek pěšky z přístavu Jablanac do zátoky Zavratnica v níž byla točena scénka z filmu Vinnetou.

Závěrem

Město Ráb s vysokou osobitostí mohu jen doporučit všem, kteří si myslí, že na kvarnerských ostrovech není nic zajímavého a stále preferují jižnější oblasti jako např. Dalmácii.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .