0
0

Nejatraktivnější pochoutkou je zde typický kozí sýr a čerstvě ulovené ryby, ty ostatně patří do každodenního života místních obyvatel. Mnoho místních produktů je označeno přísudkem značícím typický původ tohoto ostrova, tyto produkty jsou na evropských trzích prodávány jako delikatesy.

Cestovní ruch

Druhým důležitým pilířem ostrova je cestovní ruch. V tomto případě se jedná naopak o velmi klidný turismus. Pokud hledáte vzrušení a zábavu, měli byste se ostrovu La Gomera vyhnout velkým obloukem. Zde najdete spíše přírodu, klid a originalitu ostrova. Většina návštěvníků si sem jezdí odpočinout, věnuje se pěší turistice, golfu a nebo se nechává hýčkat ve wellness lázních.

Řada lidí se v 70. letech minulého století – v období hippies, rozhodla opustit společnost. Někteří se rozhodli žít ve skalách na pláži ve Valle Gran Rey. Dokonce i dnes se najdou jedinci, kteří se sem vracejí. Ostrované se sice nad těmito cizinci někdy udivují, ale nenechávají se jimi nikterak vyrušovat. Naopak, když na pláži pořádají večerní koncerty s bubínkem a malá improvizovaná vystoupení, můžete se jako host zúčastnit nenáročného zábavního programu.

Doprava

Ostrov La Gomera má v Alajeró od roku 1999 své vlastní malé letiště, na kterém ale bohužel nemohou přistávat velká mezinárodní letadla. Kdo si tento ostrov zvolí jako svůj prázdninový cíl, musí nejdříve letět na ostrov Tenerife a odtud se pak na La Gomeru přepravit trajektem a nebo vnitroostrovním letadlem. I proto je zde takový klid.

Zajímavosti

Část Atlantického oceánu mezi ostrovy Tenerife a La Gomera je oblíbenou oblastí kanárské populace velryb a delfínů. Na obou ostrovech se proto pravidelně konají výlety za pozorováním velryb.

Další zvláštností ostrova, na kterou jsou místní velmi pyšní, je tradiční pískavý jazyk Silbo Gomero. Tento jazyk pochází z dávných dob, tehdy umožňoval komunikaci mezi rozptýlenými obyvateli ostrova, žijícími v ohromných vzdálenostech a v hlubokých soutěskách. Dokonce i v rámci kanárského společenství se jedná o zvláštnost, kterou nenajdete nikde jinde. Aby se tato část kultury zachovala i do budoucnosti, vyučuje se pískavý jazyk dokonce i ve škole.

Dalším pozoruhodným prvkem na La Gomeře je pitná voda. Jedná se o podzemní prameny, které jsou napájeny dešťovou vodou a filtrovány přes sopečnou horninu. Jejich kvalita je opravdu znamenitá. Podle studií je kvalita vody svým složením srovnatelná s minerální vodou.

Ostrov je žhavým tipem pro ty, kteří na své dovolené hledají klid a odpočinek. Na své si přijdou milovníci přírody, horských kol a pěší turistiky, potápění nebo golfu. Přijeďte sem i vy načerpat energii na stres všedních dní.

Klima

Stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech, tak i na La Gomeře panuje poměrně teplé a suché klima. Na severu se o pravidelné dešťové srážky stará tropický východní vítr. Je tomu tak zejména v zimních měsících, kdy srážky zajistí kvetoucí a zelenající se krajinu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .