0
0

Na východě regionu Valencia se na pobřeží Costa del Azahar rozkládá přímořské městečko Oliva. Je přitažlivé zejména svou dlouholetou historií, která je spojena především s nadvládou Arabů. Dokladem jsou četné archeologické nálezy, které byly objeveny v zátoce mezi citrusovými háji.

Městečko Oliva se proslavilo také svými populárními náboženskými slavnostmi, jako jsou Moros y Cristianos, Carneval, Semana Santa nebo Fallas. Návštěvníkům je v obci k dispozici snad vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, butiky s oblečením, bary, diskotéku, večerní zábavu i pamětihodnosti. V místních skvělých restauracích musíte ochutnat výbornou valencijskou paellu. Každý pátek se zde navíc koná trh, kde si můžete nakoupit čerstvou zeleninu a ovoce.

Na své si zde přijdou milovníci golfu, na které zde čeká rozlehlé hřiště Oliva Nova Golf. Zahrát si můžete také tenis, minigolf nebo si půjčit kolo a vydat se na cyklistický výlet do okolí. Skvělé podmínky jsou zde také pro vodní sporty, potápění a pěší turistiku. Směrem na jih od Oliva najdete přírodní chráněnou oblast Matjal de Oliva, kde je k vidění množství druhů cizokrajných a vzácných rostlin.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Alicante, které je vzdáleno 100 km směrem na severovýchod. Přibližně 75 km na jih leží Valencie. Pravidelné autobusové spojení má Oliva také se zajímavými letovisky Gandía, Dénia a Pego.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .