0
0

Těžko byste hledali nějaké další místo, kde by stopy květinových dětí byly tak hluboko vryté a ještě tolik patrné, jako zde, na Ibize (a Formenteře). Ostrovy byly objevovány od šedesátých let Američany a Evropany jako turismem netknutý kousek země s panenskou přírodou a postupně se staly hlavním mezinárodním útočištěm hnutí hippies.

Epocha svobody, míru a lásky byla také kolébkou pro dnes světově uznávaný modní styl Ad-Lib (z latinského ad-libitum – podle libosti). U zrodu módy Ad-Lib stála jugoslávská princezna Smilja Mihailovitch, která od roku 1971 obhajovala tento styl ispirovaný místními tendencemi okořeněný uvolněností hnutí hippies. Klasické kousky z kolekcí Ad-Lib jsou bílé, z přírodních materiálů, kombinované s krajkou, háčkováním a především pohodlné a splňující kritéria uvolněnosti a svobodomyslnosti.

Atmosféru hnutí hippies můžete nasát na místních hippie trzích, které také Ibizu proslavily. Největší hippie trhy se konají od dubna do října již více než 30 let v městečku Es Canar na východě ostrova, v kempu Punta Arabí. Kromě nákupů ručně vyráběných šperků, nových extravagantních kousků do Vašeho šatníku a jiných řemeslných výrobků z kůže, skla, či keramiky, si můžete vychutnávat živou hudbu či něco málo z místního baru, dát se portrétovat, malovat hennou, nebo si nechat vyložit budoucnost z karet. Otevřeno je od 10 do 19 hodin, každou středu.

V sobotu se potom vydejte k městečku Sant Carlos na severovýchod ostrova, kde se u restaurace Las Dalias každou sobotu pořádají ty nejstarší hippie trhy na ostrově. Kromě koupě řemeslných výrobků, keramiky, módy Adlib, exotických hudebních nástrojů, šperků a bižuterie, knih a podobných produktů si můžete pochutnat na obědě (večeři) přímo v restauraci Las Dalias, nebo si při večerních trzích užít živá hudební vystoupení. Hippy Market Las Dalias každou sobotu 10-20 hodin po celý rok, Night Market červen až září v pondělí 19-01 hodin.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .