0
0

Malá rybářská vesnička El Golfo se nachází na jihozápadním pobřeží Kanárského ostrova Lanzarote, jižně od národního parku Timanfaya. Patří k okresu Yaiza a žije zde asi 150 obyvatel. Autem se sem dostanete z městečka Yaiza nebo po pobřežní silnici ze Salinasu de Janubio. Nejlepší je projít obec pěšky, v malých uličkách narazíte na rybí restaurace, které si přímo hýčkají své hosty čerstvými rybami a lahodnými mořskými plody, díky kterým je toto místo turisty navštěvované.

Osamocené místo se nachází přímo na pobřeží a zachovalo se ve své původní podobě. Teprve v 90. letech minulého století se začala zapojovat vesnice do civilizace. Do té doby byla bez elektřiny a vodovodního potrubí, a dokonce neměla ani telefonní linku. Velké, vícepodlažní hotely zde tak naštěstí budete hledat marně. Místo nich v El Golfo najdete k ubytování několik moderně vybavených apartmánů a prázdninových bytů. Vesnička je ideální pro ty turisty, kteří si chtějí užít svou dovolenou v klidu v přírodě a nemají rádi pestrý noční život.

Můžete se také odsud těšit z fantastického výhledu na moře a ve večerních hodinách stojí za to pozorovat romantický západ slunce. Při procházce po malé, černé písčité pláži si odpočinete a můžete nechat na sebe také zapůsobit překrásné přírodní scenérie.

Černá lávová pláž nabízí sice dobré podmínky k opalování, ale už ne moc dobré pro plavání. Převažují zde totiž silné proudy. Při procházce můžete ještě najít některé, pro ostrov typické, zelené olivíny, které se zpracovávají do šperků.

Obec El Golfo je častým výchozím bodem pro výlety k „zelené laguně“, která je velmi blízko. Tato mimořádná přírodní podívaná je jednou z hlavních atrakcí ostrova Lanzarote. Tím, že se tu propadl sopečný kráter, vznikla laguna, jejíž zelenou barvu zapříčinily zelené řasy. Návštěvníci si tady mohou plně vychutnat jedinečnou hru barev, která zvláštním způsobem zdůrazňuje zelenou barvu laguny v okrově zabarvené skalnaté okolní krajině.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .