0
0

Na severozápadě španělské Galicie se v provincii Pontevedra nachází poloostrov O Grove, na kterém leží stejnojmenná rybářská obec. Náleží do správního celku Rías Baixas a dnes zde žije kolem 11 tisíc obyvatel. Městečko se proslavilo výjimečnou nabídkou ryb, plodů moře a mořských živočichů.

Místní specialitou jsou škeble „mariscos“, slávky jedlé a ústřice, proto nevynechejte návštěvu některé místní restaurace, kde vám je rádi připraví. Na své si zde tedy přijdou i nároční gurmáni. Každoročně v říjnu zde probíhají slavnosti mořských plodů s ochutnávkami místních specialit. O Grove bývá někdy nazýváno také jako „Ráj mořských plodů“.

Neporušená příroda poloostrova láká k rekreaci, jelikož není dosud poznamenaná masovým turismem. Uchovává si tak své jedinečné kouzlo a narazíte zde na přátelské a pohostinné lidi. Zdejší písčité pláže mohou přecházet ve skaliska a jsou lemovány borovými lesy. S poloostrovem je spojen mostem nedaleký ostrůvek A Toxa, který je známý jako lázně. V lázeňských budovách si můžete vychutnat koupel v bazénu nebo podstoupit některou z léčebných procedur. Milovníci golfu ocení rozlehlé golfové hřiště.

V přístavu O Grove se můžete věnovat nejrůznějším vodním sportům, podniknout můžete rovněž výletní jízdy na katamaránu, dobové plachetnici či na lodi. Nedaleko města máte možnost navštívit akvárium, kde jsou k vidění živé ryby ve svém přirozeném prostředí. Návštěvníkům je tak přiblížen podmořský život v oblasti Galicie.

Jestliže máte k dispozici auto, zajeďte si do 30 km vzdáleného města Pontevedro nebo do Sanxenxa. Asi 5 km od O Grove se nachází pláž Playa A Lanzada.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .