0
0

I dnešní šestý den v USA strávíme ve státě California, a to přímo v jejím hlavním městě Sacramentu. O Sacramentu bylo nazpíváno také množství písní, ale dnes je nebudu citovat. Od motelu v Livermore vyjíždíme v 7.30 hod. a najedeme celkem 630 km. Po necelých dvou hodinách jízdy se ocitáme v hezkém městě s moderními domy, universitou, divadly, muzei … Nejdříve však jdeme do staré části města Old Sacramento, která je pojata jako skanzen. Jsou zde budovy z poloviny 19. stol. Zde na nás dýchá atmosféra divokého západu a doba zlaté horečky tak, jak ji známe z mnoha amerických filmů. Procházíme se ulicemi se salóny, nahlížíme dovnitř a jen se chce zvolat whisky. Člověk si představuje, že má kolty zavěšeny proklatě nízko. Budova Big Four Building je dokonce Národní kulturní památkou.

Přicházíme k Železničnímu muzeu California State Rail Road s množstvím exponátů – venku i uvnitř jsou staré lokomotivy, vagóny zařízené jako kuchyň, ložnice, obývací pokoj a toaletní místnost. Jeden z vagónu je poštovní i s dobovými obálkami a pytly na poštu. Dozvíme se o historii stavby železnice, jsou zde figuríny budovatelů Pacific Rail Road, nádražní budova a mnoho dalšího. Milovníci železnic si zde přijdou na své a mohou si v obchůdku koupit spoustu věcí spojených se železnicí.

Dalším naším cílem v Sacramentu je Capitol, sídlo vlády Californie. Je to opravdu krásná budova jak z exteriéru, tak uvnitř, zasazená do nádherného parku. Fotíme se se šerifem u vlajky USA a vlajky Californie s jejím znakem – medvědem. Na chodbách jsou obrazy kalifornských guvernérů, jedním z nich byl i pozdější president USA Ronald Regan nebo filmový herec Arnold Schwarzenegger. Máme možnost nahlédnou do místností parlamentu a senátu. Parlament je v barvě zelené, senát v barvě červené. Od Capitolu projíždíme ještě moderní částí města, zastavujeme na odpolední nákup potravin a cestou podél hor se dostáváme do města Reno.

Reno je malou napodobeninou Las Vegas, je to město plné neónů casín. Do jednoho z nich vcházíme a koukáme na spoustu herních automatů a rulet. V Reno je dnes sraz motorkářů. Potkávám policistu, i zde jezdí na kole nebo na koni. Za dvě hodiny jsme na noclehu v Winnemucca. Všechna motely jsou stejné, s venkovním bazénem a pokoje jsou zařízeny ve stejných barvách.

http://www.turistika.cz/cestopisy/sacramento

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .