0
0

Na jihu Španělska se v oblasti Andalusie přímo na pobřeží rozkládá letovisko Novo Sancti Petri. Bylo vybudováno jižně od starého rybářského městečka Sancti Petri a je součástí dlouhé pobřežní promenády Playa de la Barossa táhnoucí se podél stejnojmenné 8 km dlouhé pláže. Začíná u Sancti Petri a končí v obci Torre del Puerco, u pobřežní obranné věže z 19. století.

V roce 1811 se přímo na této pláži odehrála jedna z nejdůležitějších bitev španělské války za nezávislost. Dne 5. března zde na sebe narazila vojska Španělska a Francie, jelikož však měli Španělé tehdy silnou podporu britských vojáků, podařilo se jim porazit vojska Napoleona. Tato bitva vešla do dějin jako bitva u Chiclana. Právě z roku 1811 pochází věž Torre Bermeja nacházející se u obce Torre del Puerco.

Staré město Sancti Petri se rozkládá na samotném severu pláže La Barrosa. Ve zdejším zálivu je roztroušeno mnoho ostrůvků a na jednom z nich se nachází stará pevnost pojmenovaná rovněž Sancti Petri. Součástí městečka je moderní přístav, v němž sídlí jachtařský klub, škola windsurfingu, ale také řada barů a restaurací. Toto místo si dokonce vybral generál Franco jako osobní rekreační středisko.

Novo Sancti Petri, jež vyrostlo asi o 7 km jižněji, je moderním rekreačním komplexem, který nabízí ubytování v luxusních rezidencích, čtyř a pětihvězdičkových hotelech a apartmánech v blízkosti pobřeží. K dispozici jsou četné obchody, restaurace, bary i zábavní střediska.

K hlavním přednostem tohoto letoviska však patří jeden z největších a nejlépe vybavených golfových resortů v Evropě – Novo Sancti Petri Golf Club. Jde o první hřiště navržené Severianem Ballesterosem ve Španělsku, které bylo otevřeno již roku 1990. Toto 36 jamkové golfové hřiště je typické svými dlouhými prostornými fairwayemi, jezery a stromy lemujícími celé hřiště. Rozkládá podél dlouhé písečné pláže na pobřeží Atlantiku. O jeho vysoké kvalitě svědčí fakt, že se na něm v roce 1990 konalo profesionální mistrovství Spanish Professional Championship a také turnaj Espaňa Masters Open de Andalucia v roce 1993 (http://www.golf-novosancti.es)

V okolí Novo Sancti Petri se však nachází ještě další známá a oblíbená golfová hřiště, jako například Golf Melia Sancti Petri, Club de Golf Campano nebo Lomas de Sancti Petri Golf Garden (http://www.golflomas.com/esp/). Letovisko Novo Sancti Petri leží asi 45 minut od letiště Jerez de la Frontera, ale lehce dosažitelné je také letiště v Malaze.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .