0
0

Nerja je menší přitažlivé letovisko nacházející se na jihovýchodě Andalusie, asi 45 km od hlavního města této provincie – Málagy. Rozkládá se na prosluněném pobřeží Costa del Sol, má své osobité kouzlo a patří mezi nejkrásnější letoviska na východ od Málagy.

Obec se pyšní hlavně skvělými písečnými plážemi a přitažlivé je také historické jádro města. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro nepříliš zdatné plavce. Sportovně založení jedinci mohou vyzkoušet některý z vodních sportů, jako je třeba plachtění, vodní lyžování, surfing, jízda na vodních skútrech nebo šlapadlech. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

V centru městečka můžete navštívit supermarket, obchody, restaurace, bary a podniky s večerní zábavou. Každé úterý se zde koná trh s ovocem a zeleninou. K dispozici je vám tak vše potřebné pro strávení pohodové dovolené. V historickém centru najdete také četné pamětihodnosti. Úzké a klikaté uličky jsou ideální k nákupům i vycházkám. Z některých míst je nádherný výhled na celé městečko a rozlehlé pobřeží.

Oblast je vyhledávána také milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Za městem se totiž tyčí rozmanité pohoří Sierra de Tejeda. Nedaleko střediska se nachází jeskynní komplex Cueva de Nerja, který patří mezi největší turistická lákadla kraje. Jeskyně se táhnou v délce asi 800 metrů a jsou tvořeny stalagmity a stalaktity. Jeskyně jsou bodově osvětleny a během prohlídky vás bude doprovázet příjemná hudba. Pro turisty zde byla vybudována dokonce jeskynní restaurace. V horní jeskyni můžete navštívit malé muzeum, kde jsou vystaveny prehistorické předměty. Pozoruhodné jsou také paleolitické jeskynní malby, jež jsou patrné na stěnách. Návštěva této pamětihodnosti s procházkou po malebném okolí ve vás zanechá zážitek na celý život.

Z Nerja se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do okolních měst, jako je třeba Almuňécar, Torrox, Frigiliana nebo Benalmádena, kde se nachází i jedinečný zábavní park Tivoli World.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .