0
0

Nerín je malá horská vesnička nacházející se na severu španělského regionu Aragón. Je situovaná v nadmořské výšce 1281 metrů, proto poskytuje úžasný rozhled na okolní krajinu. Nedaleko se rozkládá národní park Ordesa a Monte Perdido, který je jedním z hlavních lákadel této nedotčené oblasti.

Návštěvníci mají skvělé podmínky pro pěší a vysokohorskou turistiku, ale také pro další aktivity na čerstvém vzduchu, jako je například rafting. Sportovci si zde tedy opravdu přijdou na své. Je to ideální místo pro všechny, kdo mají rádi aktivně strávenou dovolenou. Krajina je ovšem posetá také mnoha zajímavými pamětihodnostmi, jako je kupříkladu románský kostel pocházející z 13. století. Pokochat se můžete i jedinečným uměleckým dílem vyřezávaným ze dřeva, kterému se říká Boj.

Nerín se v srpnu pravidelně stává dějištěm pouličních Slavností patronů. K významným událostem patří také svátek San Andrés, který je datován na 30.11.

Jestliže budete mít k dispozici auto, můžete se vydat za poznáním hlavního města regionu Aragón – historické Zaragozy, která je však vzdálená 198km. V okolí Nerínu najdete také několik středověkých obcí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .