0
0

Navarra:

U francouzských hranic se v Pyrenejích rozkládá oblast Navarra. Nejznámějšími stavbami jsou kolegiáta Roncesvalles a klášter v Leyre. Hornatá část Navarry je charakteristická deštivým počasím, zatímco druhá část, Ribera ležící v okolí řeky Ebru má klima suchozemské, mnohdy až drsné.

Pamplona

Na úpatí Pyrenejí a na břehu řeky Agra leží v centru Navary správní město Pamplona, jenž byla dříve hlavním městem Navarského království. Město představuje zvláštní symbiózu architektonických památek a moderních ulic a budov. V roce 1397 založil král karel III. Vznešený gotickou katedrálu. Ve městě se nachází mnoho zajímavých kostelů, například kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Františka Xaverského, kostel sv. Dominika apod.

Valencie:

Valencie, zvaná Levant tvoří jednu z nejhustěji osídlených oblastí. Nejvíce Valencii charakterizuje huerta, což je krásná zahradní oáza v polostepní oblasti. Tato krajina má velmi úrodnou zem a nejvíce se zde pěstuje rýže.

Druhý kraj ve Valencii tvoří Alicante, ležící na Bílém pobřeží, zvaném Costa Blanca. Tato oblast tvoří jakousi pomyslnou hranici mezi Kastilií, Valencií a Murcií, obzvláště co se jazykových odlišností týče. Vnitrozemí je převážně hornaté, nejvyšší hora Alitana měří 1558 m nad mořem. Třetí část Valencie, kraj Castellón de la Plana, leží nejseverněji. V tomto kraji neexistují přírodní přístavy.

Alicante

Významné středisko turistického ruchu ležící na pobřeží Costa Blanca. Významný přírodní přístav je chráněn mysy Huertou a Santapolou. Kromě nádherných rozsáhlých pláží nabízí město architektonické památky, například Kolegiátu sv. Mikuláše z Bari, postavenou v 17. století ve stylu herrerovské architektury. Na pahorku Benacantil byl postaven hrad sv. Barbory, odkud je překrásný výhled.

Valencia

Správní město ležící u pobřeží Středozemního moře je obklopené známou krajinou, jenž nese název Huerta. Dominantou města je 60 metrů vysoká věž Miguelete patřící ke katedrále a kapli sv. Kalicha, které byly prohlášeny za národní umělecké památky. V levém rameni se každý čtvrtek v poledne schází slavný Vodní tribunál, zabývající se příděly vody pro zemědělská pole. Neméně známá je Hedvábnická burza, tak se jmenuje trojice budov z 15. století postavená Pedrem Compte. Jedinou arabskou památkou jsou Admirálovy lázně z 11. – 13. století, skládající se ze tří sálů s hvězdnicovými otvory v klenbě.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .