0
0

Navarra je provincí na severu Španělská a zároveň jedno ze sedmnácti autonomních společenství této země. Ve středověku zde bylo samostatné Navarrské království. Oblast by se dala rozdělit na tři části – na severu se nachází horská oblast Pyrenejí, na jihu se kolem řeky Ebro rozprostírá oblast známá jako La riviera a střed.

Provincie je vyhledávána především díky svým nádherným horským štítům a údolím, historickým památkám a býčím zápasům. Navštívit můžeme také jednu z téměř padesáti přírodních rezervací, např. Reserva Integral de Lizardoia and Parque Natural de Señorio de Bértiz, které je skvělým místem pro pěší turistiku, horolezectví či rybaření.

Hlavním městem provincie je Pamplona. Město je kolem dokola obehnáno zdí ze 16. století, najdeme zde také mnoho dalších historických památek. Turisté zde ale často jezdí kvůli jiné, i když poněkud kontroverzní atrakci – býčím zápasům. Jedny z nejoblíbenějších se konají na Plaza de Toros. Místním však nestačí býci pouze v aréně a tak je každý rok v době oslav sv. Fermína vypouští do ulic. Běh se nazývá Encierro a odehrává se v koridoru, který chrání přihlížející. Ve městě je také čilý noční život. Okolo Plaza de Castillo najdeme spoustu tradičních barů, kde si můžeme dát „poteo“. Místní tak nazývají posezení u skleničky vína či piva a něčeho malého k snědku. Moderní diskotéky, kavárny, hospůdky a restaurace můžeme navštívit v ulici Avenida de Bayona.

Druhým největším městem oblasti je Tudela v blízkosti řeky Ebro. Lokalita zaujme především svými úzkými uličkami v maurském stylu. Poblíž se rozkládá národní park Bardenas Reales. V červenci se můžeme zúčastnit festivalu na počest patronky města – sv.Anny. V ulicích hraje muzika a samozřejmě nechybí ani oblíbené býčí zápasy.

Malebné scenérie nabízí výlet do Pyrenejí. Za návštěvu jistě stojí například Larra Massif či Irati Forest. Milovníci vysokohorské turistiky by se měli vydat do místa zvaného Roncall, kde se nachází několik vrcholků vyšších než 2000 m n.m. Dalšími zajímavými výletními cílemi jsou národní parky Foz de Lumbier a Foz de Arbayún. Historie dávného navarrského království nás ovane ve městech jako Olite či Ujué. Gurmáni si přijdou na své v obci Stella, která je vyhlášena svými pokrmy ze pstruhů a úhořů. Po chutném jídle se můžeme projít k Palace of the Kings of Navarra, tedy k bývalému královskému hradu.

Ti, kteří mají rádi skutečně dlouhá putování, by měli vědět, že přes Navarru vede část svatojakubské cesty. Na trase narazíme například na Kapli ducha svatého (Chapel of the Holy Ghost, Silo de Carlo Magno), která byla postavena v blízkosti jeskyně, v níž byli pohřbívání poutníci, kteří zemřeli při pouti.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .