0
0

V dubnu 2009 jsem byla na pobytové dovolené v Dominikánské republice, ve středisku La Romana na jižním pobřeží země. Ubytováni jsme byli v luxusním hotelu nedaleko hlavního města Santo Dominga. Byl to hotel ze známého hotelového řetězce Gran Bahia Principe, který má své hotely kromě Dominikánské republiky také například v Mexiku a na Jamajce.

Touto formou bych se s Vámi ráda podělila o poznatky a fotografie z Dominikánské republiky, hotelu Gran Bahia Principe La Romana*****. Pořadatelem zájezdu byla cestovní kancelář ESO travel a.s.

Dominikánská republika – cesta

Z Prahy – Ruzyně jsme odlétali v 10.00 hodin na pravidelné lince s leteckou společností Air France, Airbusem A 320. Let to byl s přestupem v Paříži, kam jsme doletěli přibližně za 1,5 hodiny. Naší jedinou starostí v Paříži bylo dostat se do správného terminálu, odkud byl odlet do Dominikánské republiky. Mohli jsme k tomu využít zdarma minibus a nebo tam halou projít pěšky. Protože jsme měli na přestup téměř dvě hodiny, šli jsme pěšky. Značení je tam velice přehledné. O zavazadla jsme se nemuseli starat, měli jsme je odbavené z Prahy rovnou až do Santo Dominga, hlavního města Dominikánské republiky, kde jsme měli tentýž večer přistát. Odlet z Paříže byl ve 13.30 hodin Boeingem 747-400, což je obrovské dvoupatrové letadlo. Let z Paříže do Santo Dominga trval cca 10 hodin. Na místo jsme doletěli něco po 18 hodině místního času. Transfer do hotelu trval přibližně hodinu. Časový posun zde byl 6 hodin.

Dominikánská republika – vstupní formality

Na letišti jsme museli vyplnit vstupní formulář a zaplatit 10,- USD za vstupní turistickou kartu. Platilo zde pravidlo, že občané ČR, kteří nepřesáhnou délku pobytu 90 dnů, nepotřebují vízum. Nutné bylo mít platný pas déle než 6 měsíců po návratu a také zpáteční letenku.

Dominikánská republika – HOTEL GRAN BAHIA PRINCIPE LA ROMANA – vybavení hotelu

Hned po příjezdu do hotelu nás ohromila velká uvítací hala s recepcí po pravé straně, s velkým množstvím stolečků s křesly. Ideální třeba k popíjení drinků, odpočinku nebo čekání na schůzky s delegátem. Uprostřed haly je malá tropická zahrádka s kašnou a s proskleným stropem. Součástí haly je také hlavní bar a hlavní restaurace, která byla místem konání jak snídaní, obědů, tak večeří. Hotel jako takový měl celkem 4 restaurace. Jednu hlavní a ostatní 3 byly a la card. To byly restaurace (například italská), kam jsme si mohli zajít na večeři (v rámci all inclusive), ale po předchozím objednání. Bylo zde celkem 7 barů, z toho nejvíce frekventované byly snack bar na pláži, bar u bazénu a hlavní bar v uvítací hale. Ve všech barech jsme mohli čerpat all inclusive, tzn. neomezené množství nealkoholických nápojů, alkoholických nápojů místní výroby a také vybrané dovozové nápoje. U hotelu bylo dále casino, diskotéka a zábavní a nákupní centrum Pueblo principe, což je taková malá dominikánská vesnička před hotelem. V zahradě hotelu bazén, dětský bazén a také bazénky na způsob vířivek. Před hotelem se kromě vesničky rozkládá také lázeňské centrum.

Dominikánská republika – HOTEL GRAN BAHIA PRINCIPE LA ROMANA – ubytování

Ubytování bylo ve dvoupodlažních vilách, rozmístěných v tropické zahradě. Celkem zde bylo 400 pokojů. Pokoje byly poměrně velké a na každém z nich byla velká koupelna s vanou, hydromasážní sprchou, záchodem, umyvadlem a vysoušečem na vlasy. Dále klimatizace, stropní ventilátor, terasa s posezením, satelitní TV, posezení uvnitř pokoje (gauč, proutěná křesla a stolek) a minibar, ve kterém denně doplňovali nealkoholické nápoje a pivo v rámci all inclusive. Na pokoji jsme měli možnost uvařit si čaj nebo kávu. Já jsem byla ubytována až v poslední vile ve 2. patře, což bylo sice dál od hlavní budovy hotelu, ale byla jsem téměř u pláže a měla jsem výhled přímo na moře.

Dominikánská republika – HOTEL GRAN BAHIA PRINCIPE LA ROMANA – stravování

All inclusive zahrnovalo snídaně, obědy a večeře formou bufetu a lehké občerstvení během dne. Snídaně byly velice bohaté. Vždy byl kromě jídel teplých či studených i dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. K pití čaj, káva, pro děti kakao a vždy minimálně 6 druhů džusů. Na oběd i na večeři byl velký výběr jídel teplých i studených a samozřejmě i dominikánské speciality. V této zemi je velmi oblíbený banán tepelně upravený na různé způsoby. Každý večer zde byla nějaká specialita z jiné světové kuchyně, např. sushi. Jinak byl velký výběr, co se týče masa i ryb. Měli jsme i možnost si nechat od kuchaře připravit před našimi zraky nějaký steak nebo rybu. Kromě jídla byl u obědů i večeří velký výběr sladkostí, dortů či ovocných salátů. S jídlem jsem byla opravdu spokojená. Za těch 9 dní, co jsem tam byla, se mi nestalo, že bych si nic z jídla nevybrala. Kuchyně zde byla velice pestrá a chutná.

Dominikánská republika – HOTEL GRAN BAHIA PRINCIPE LA ROMANA – pláž

Přímo u hotelu se nachází 3 kilometry dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Přibližně ze středu pláže vede molo, na jehož konci se nachází přístřešek s lavičkami, kde jsme mohli relaxovat a sledovat západ slunce. Lehátka i slunečníky byly zdarma a byly rozmístěné po celé pláži, čímž poskytovaly každému dostatek prostoru a soukromí.

Dominikánská republika – HOTEL GRAN BAHIA PRINCIPE LA ROMANA – zábava a sport

Hotel nabízel denní a večerní animační programy pro děti a dospělé. Večerní animační programy byly podle mě velice propracované a profesionální. Hotel měl svoji taneční skupinu. Večerním programem byly nejrůznější taneční vystoupení, divadelní představení, kabaret nebo nějaké soutěže. Během dne byly animace soustředěny okolo bazénu nebo pláže. Šlo o nejrůznější soutěže, aerobic nebo lekce typického dominikánského tance – merengue. V bazénu byla možnost lekce potápění. Bylo zde též beach volejbalové hřiště a síť na volejbal přímo v moři. Na pláži se mohly zapůjčit katamarány, plachetničky či kajaky. Nabídka sportovního a zábavního vyžití zde byla opravdu pestrá.

Dominikánská republika – výlet do San Pedra

Výlet do San Pedra nebyl v nabídce dostupných hotelových výletů, ale my jsme si tento výlet udělali sami. San Pedro bylo vzdáleno od našeho hotelu asi 7 nebo 8 km. Od paní delegátky jsme se dozvěděli, že v této vesničce je prý pravá dominikánská výrobna doutníků, kde se dá na celý proces výroby podívat a poté doutníky ochutnat a zakoupit. Na recepci v hotelu jsme si objednali taxíka, který pro nás přijel před hotel a dovezl nás do nedaleké vesničky. Naše zkušenost s místními taxikáři byla taková, že nám vždy zapnuli klimatizaci na plné obrátky, až nám byla zima. Ale u nich je to něco, co dopřávají prý pouze turistům a myslí si, že se jim tím zavděčí. Nicméně my jsme byli vždy rádi, že jsme se pak venku zase zahřáli :-). Nechali jsme se dovézt přímo k výrobně doutníků, kde jsme mohli sledovat celý proces. Dovedli nás dokonce i do skladu, kde bylo nepřeberné množství nejrůznějších druhů a také příchutí. Nakonec jsme si po ochutnávce doutníky zakoupili. Celou dobu na nás čekal taxík. Z výrobny doutníků jsme se vydali do stáčírny dominikánského rumu. Ta byla bohužel zrovna uzavřená. Nicméně v nedalekém obchodě se dal dominikánský rum také zakoupit. Při odletu domů jsme na letišti zjistili, že ceny za rum i doutníky vychází přibližně stejně ve městě, jako na letišti. Je ale potřeba si dávat pozor na to, aby jste si zakoupili tekuté suvenýry ještě předtím, než odbavíte zavazadlo, protože i když si je zakoupíte až na letišti, do letadla Vás s nimi nepustí. Tento výlet do San Pedra jsme absolvovali hned druhý den a byl opravdu moc pěkný. Taxík, který nám byl k dispozici po celou dobu v San Pedru, nás dovezl i zpět do hotelu. Je dobré si ale cenu domluvit již předem a zaplatit až po příjezdu do hotelu. Není tam problém takových výletů udělat více. Taxíky byly levné a lidé příjemní a ochotní.

Dominikánská republika – výlet na ostrov Saona s ochutnávkou langust

Tento výlet jsme si zakoupili v hotelu u delegátky. V den výletu pro nás přijelo taxi do hotelu a odvezlo nás do Bayahibe. Tam jsme se nalodili v přístavu na člun a vydali jsme se podél pobřeží až na ostrov Saona. Plavba v opravdu rychlém člunu vedla podél pobřeží národního parku Del Este. Je to národní park, kam se ale nesmí. Takže obdivovat jsme ho mohli pouze ze člunu. Na ostrově Saona jsou jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku. Zde jsme měli asi 2 hodiny na koupání a šnorchlování. Poté jsme měli oběd – ryby a langusty. Cestou zpět jsme se zastavili v mělké laguně, kde jsme pozorovali barevné mořské hvězdice. Byl to krásně strávený den a tento výlet mohu jedině doporučit. Protože takové panenské pláže a nádherné moře rozhodně u hotelu nenajdete.

Dominikánská republika – závěrem

Dominikánská republika vítá turisty rozlehlými plážemi s bílým pískem, tyrkysovým mořem a také nádhernou přírodou. Patří mezi stále oblíbenější turistické destinace, kde můžete strávit jak odpočinkovou a relaxační dovolenou, tak i dovolenou aktivní a dobrodružnou. Co dodat na závěr? Můžu jen souhlasit s Kryštofem Kolumbem, který Dominikánskou republiku nazval již v 15. století „rájem na zemi“. Dle mého názoru to platí dodnes…

http://recenze.zajezdy.cz/48-dominikanska-republika-recenze-hotelu-gran-bahia-principe-la-romana.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .