0
0

Káva

Káva, v česku oblíbený nápoj. Zde si ji můžete objednat pod názvem café solo. Když ji chcete s trochou mléka, dožadujte se café cortado. Ale pozor, španělská káva je docela silná.

Víno

Na ostrovech jsou velice dobrá vína, kvalitou srovnatelné s víny z celého světa. Mimo vína místní se zde dají sehnat vína z Argentiny a Chile, jež jsou země která mají se Španělskem nejen historicky silné a hluboké vztahy. A samozřejmě také další světová vína.

Vína podléhají přísné kontrole. Zárukou kvality je značka DOC, která označuje výrobky jistého regionu a stáčení podmiňuje přísnými pravidly.

Likéry

Velice oblíbené jsou likéry. Nejoblíbenější je snad likér banánový, který se vyrábí z místních malých, sladkých banánů. Svou dlouholetou tradici má také výroba rumu, který zde dosahuje 40% – 80% alkoholu. Kanárskou specialitou je Ron miel, původem z kanárského ostrova La Palma. Je to vlastně rum s medem, do kterého se přidává palmový cukr.

Připravují se zde taky míchané nápoje podobné těm z Karibiku. Mezi takové patří mimo jiné také Daiquiri nebo Cuba Libre. Ale nejznámějším míchaným nápojem je jednoznačně Sangrína. Vzniká smícháním červeného vína a limonády. Většinou k tomuto nápoji patří také krájená jablka a kousky dalších druhů ovoce, třeba pomerančů a banánů.

Nealko

Tak jako i u nás, najdeme také na Tenerife spoustu nealkoholických nápojů. Již typická je coca-cola nebo pepsi cola. Běžný je taký tonic a různé džusy. Místní většinou pijí šťávu z místních citrusových plodů, bývá levnější než jiné nápoje. Chcete-li si koupit láhev s vodou, není problém, bez blublinek se jmenuje aqua sin gas a pokud chcete s bublinkama, dožadujte se aqua con gas.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .