0
0

Po nočním přejezdu autem z Čech jsme v 8 hodin na parkovišti u dolní stanice nákladní lanovky/1956 m/ pro chatu Piscadúhütte, přímo u nástupu na ferratu Brigata Tridentina . Tato ferrata ve skupině Sella je v průvodci hodnocena jako těžká zajištěná cesta, ale velice hojně navštěvovaná. Nás již delší dobu lákala a tak po hodinovém odpočinku jsme v 9 hodin vyrazili.

Z parkoviště jsme se vyšlapanou cestičkou vydali doleva k prvnímu výšvihu, který je jištěn kramlemi. Po zdolání této části se pokračuje dál doleva travnatou lávkou k hlavnímu nástupu do ferraty u paty věže u vodopádu. Tato část poskytuje již exponované a vzdušné lezení až do skalního kotle, kde je možné opustit ferratu a pohodlně vystoupat k chatě. My jsme pokračovali dál po kolmých stěnách dobře zajištěných ocelovým lanem s dostatkem stupů až k žebříku, kterým se překonává kolmá skalní plotna pod vrcholem věže Exner Turm /2496 m/. Doleva přes skalní žebro jsme se dostali ke směle zavěšenému lanovému mostu. Odtud již bez problémů jsme za chvilku došli k chatě Pisciadúhütte /2583 m/. I přes velký počet lezců jsme ferratu zdolali za 3,5 hodiny. Po odpočinku jsme sestupovali úžlabinou do údolí Val Setus. Cesta je ze začátku zajištěna lanem a vede velice strmě dolů, později je již méně náročná , přechází suťová a sněhová pole a končí na parkovišti odkud jsme vycházeli.

Ferrata nabízí snadný a rychlý nástup, pěknou sportovní a vzdušnou trasu se zavěšeným mostem a končí na chatě. Při včasném nástupu lze ještě vystoupit na vrchol Pisciadú 2985 m.

Sjeli jsme do Corvary, kde se nám podařilo ubytovat v chatičce v místním kempu. V noci se zkazilo počasí, déšť a na vrcholcích sníh.

Další den po delším rozhodování jsme zvolili lehkou trasu na majestátní vrchol nad Corvarou – Sassongher 2665 m. Vyjeli jsme do městečka Colfonso Kolfushg 1648 m ke kostelíku, odkud jsme v11 hodin začali stoupat širokou cestou po loukách k chatě Edelveiß a dál po sjezdovce a pak po cestě č.4. Ze začátku mírně a později strmě lehkou zajištěnou cestou až na vrchol Sassongheru. Stále bylo zataženo a každou chvíli mohlo pršet a tak to byl pěkný kvapík. Sestup byl stejnou cestou.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .