0
0

Na východě španělské autonomní oblasti Valencie se ve výšce 76 metrů nad mořem rozkládá malé městečko Mutxamel, kde žije okolo 10500 obyvatel. Obec má dopravně výhodnou polohu, příjezd je umožněn po kvalitně vybudovaných silnicích. Z Mutxamelu je zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy a letovisky.

Mutxamel je valencijský název, ve španělštině by se městečko jmenovalo Muchamiel. Je to krásné a vyhledávané letovisko situované na prosluněném pobřeží Costa Blanca, v provincii Alicante. Svým návštěvníkům nabízí nádherné pláže, průzračně čisté moře, pohodovou atmosféru a vše, co si jen přejí ke strávení příjemné dovolené. Středozemní podnebí navíc poskytuje příznivé klima pro rekreaci během celého roku. V okolí se rozkládá krásná a nedotčená příroda, která láká k pěším výletům a aktivně strávené dovolené.

Turistům je zde k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové a příjemné dovolené – najdou zde restaurace, bary, diskotéky, obchody i supermarkety. Na své si tak přijdou milovníci nočního života a zábavy. Sportovně založení jedinci si mohou zahrát golf v Sant Joan Golf.

Najdete zde také množství historických památek a užívat si můžete také bujarých španělských slavností. Nejznámější slavností je fiesta „Moros y Cristianos“ konající se pravidelně v polovině září. V Mutxamelu se tedy nudit rozhodně nebudete.

Pokud budete mít k dispozici auto, vydejte se na výlet například do 165 km vzdálené Valencie nebo 10km vzdáleného Alicante. Navštívit můžete rovněž i zábavní park Terra Mítica v Benidormu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .