0
0

Provincie Murcie nese rovněž název dle hlavního města oblasti – Murcie. Jméno je odvozeno z latinského výrazu pro moruši, což jsou stromy, které jsou potravou bource morušového – „producenta hedvábí“.

Provincií se táhnou kilometry nádherných pláží. Atraktivní oblastí je tzv. Mar menor neboli „Menší moře“. Od zbytku Středozemního moře je odděleno úzkou pevninou a tvoří tak „mělké, slané a největší koupaliště“ světa. Krásně čistá voda nepřesahuje hloubku 7 m. Díky malé hloubce a vysoké slanosti je moře vyhledávaným místem pro trénování děti ve všech možných druzích vodních sportů.

Místní klima je mírné, průměrná teplota v létě je kolem 21°C. Na zem za rok spadne také poměrně málo srážek.

Kromě nádherně prosluněných pláží zde najdeme také řadu chráněných území, například Calblanque Natural Park, kde si můžeme užívat sluníčka na řadě exkluzivních pláží a útesů. Nejen potápěči by se měli vydat k mořské rezervaci zvané Hormigas Island. Pod mořskou hladinou můžeme pozorovat ohromné množství rostlin a živočichů.

K nejoblíbenějším distancím patří hlavní město Murcia. Zavítat by zde měli především milovníci historie a historických památek. Těmi nejznámějšími jsou vysoké zvonice či místní katedrála. Další destinace – Cartagena – je nejen oblíbeným turistickým centrem, ale také důležitým přístavům. Ve městě se nachází řada historických památek, především z antiky, např. divadlo. Odpočinout si můžeme na některé z příjemných pláží, jako je Cala Cortina, Honda Beach či Levante Beach. Známé festivaly a karnevaly bychom si neměli nechat ujít ve městech Moatalla a Águilas.

Pokud by nás při naších toulkách krajem přepadl hlad nebo bychom na pláži dostali chuť na něco malého, můžeme navštívit jednu z mnoha místních restaurací či barů, kde si pochutnáme na lokálních specialitách. Jídlo se skládá hlavně z ryb a mořských plodů, výběr je však veliký.

Noční život také nezklame. Nejen v době karnevalů a svátků, kdy oslavují celá města, ale také v „běžný den“ je otevřeno mnoho výborných barů, diskoték, restaurací a klubů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .