0
0

Celá oblast Moya je stejně jako přilehlé municipio Firgas, obklopena zelenými horskými hřebeny a hlubokými zubatě tvarovanými soutěskami. Po krátké jízdě plné zatáček projedete úrodnou krajinou a jste na místě, které najdete na severu ostrova Gran Canaria, na západ od hlavního města Las Palmas de Gran Canaria a sverně od města Puerto Rico.

Nejdůležitější pamětihodností tu je bezpochyby kostel Nuestra Seňora de Candelaria, v blízkosti strmých svahů soutěsky Barranco de Moya. Z místa za kostelem je fantastický výhled na soutěsku. Při pohledu dolů do propasti zjistíte, že se tam nacházejí nějaké obytné budovy. Skutečně nádhernou polohu kostela můžete obdivovat jen z opačné strany Barrancos. Odtud se pak fotografům nabízejí přímo „pohlednicové“ motivy k fotografování.

Naproti kostelu se nachází rodný dům lékaře a básníka Tomáse Moralese, v němž se nyní nachází stejnojmenné muzeum.

Opravdovým symbolem Moyi je „Heredad de Aguas de Chorro“, elegantní budova výměníku vody, která však již dnes ztratila na významu.

Pojedete-li po silnici směrem na Santa Maria de Guía, přijedete asi po 2 km k poměrně nenápadnému výjezdu směrem k Los Tiles. Jedná se o přírodní rezervaci s největším vavřínovým lesem na ostrově a s velkým počtem endemických a jiných vzácných rostlin. Proto je Los Tiles také častým cílem evropských botaniků.

Celkem 65% rozlohy oblasti Moya je chráněno jako přírodní rezervace. O kousek dál nahoře spatříte Montañón Negro a Caldera de los Pinos, dvě dosud „aktivní“ sopky na ostrově. Poslední erupce se však podle vědců odehrály již před asi 3000 lety.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .