0
0

Za jedno z nejvýraznějších míst Fuerteventury je považováno letovisko Morro Jable ležící na samotném jihu ostrova. Původně se v těchto místech rozkládala jen malá rybářská vesnička, která se však v 80. letech minulého století začala s přílivem německých turistů rozrůstat. V současnosti je velmi oblíbeným centrem rekreace, kam každoročně zamíří tisíce návštěvníků.

Morro Jable je situováno na poloostrově Jandía, kde sousedí s letoviskem Playa de Jandía. Letovisko z jedné strany obklopují hory a ze strany druhé je omýváno vodami Atlantiku. Co se týče vybavení, dokáže Morro Jable poskytnout návštěvníkům vše potřebné ke strávení pohodové dovolené plné nezapomenutelných zážitků. Na své si zde přijdou jak milovníci povalování na pláži, tak i aktivní jedinci a vyznavači vodních sportů. Z původních 200 obyvatel se městečko rozrostlo na dnešních 8000 obyvatel, jejichž zdrojem obživy již není rybolov, ale hlavně cestovní ruch.

Největším lákadlem letoviska je samozřejmě jeho prostorná, několik kilometrů dlouhá pláž tvořená zlatavým pískem. Pláž má pozvolné svažování do moře, které hraje všemožnými odstíny modré barvy. Je tak ideální pro malé děti i nepříliš zdatné plavce. Na pláži můžete využít pestré nabídky vodních sportů, oblíbený je hlavně windsurfing, vodní lyžování a kitesurfing. Často se zde pořádají různé plavby na katamaránech a jiné lodní výlety. Pokud neholdujete vodním sportům, můžete vyzkoušet třeba golf, asi 5 km severně od Morro Jable se totiž rozprostírá 18 jamkové golfové hřiště Golf Club Fuerteventura.

Podél pláže vede v délce několika kilometrů pobřežní promenáda lemovaná restauracemi, kavárnami, bary a malými obchůdky. Můžete si tak sednout ke sklence dobrého vína, nebo ochutnat tradiční pokrmy a sledovat přitom romantický výhled na moře. Okolo pobřežní promenády se soustřeďuje většina nočního života. Zdejší bary a restaurace bývají v provozu až dlouho do noci a často se v nich konají koncerty s živou hudbou. V Morro Jable se nachází i několik diskoték, ale celkově je toto letovisko považováno za jedno z klidnějších. Centrum letoviska tvoří staré město s přístavem, z něhož denně vyplouvají trajekty mířící na ostrov Gran Canaria. Jestliže patříte k milovníkům nakupování, vyrazte na místní trh, který se koná každé úterý dopoledne.

Jestliže toužíte po opravdovém odpočinku a relaxaci, zajděte si do Aloe Vera Centre, kde máte možnost si vyzkoušet léčivé účinky této rostliny. Ta blahodárně působí na nejrůznější neduhy, kožní problémy a oceníte ji i v případě, že jste dlouho leželi na sluníčku. Děti pak vezměte do akvaparku s názvem Aquapark Baku Fuerteventura, kde na ně čeká spousta tobogánů a skluzavek. Nezapomenutelným zážitkem je rovněž plavba ponorkou Subcat Submarine, která vyplouvá přímo z Morro Jable. Pro dokonalé poznávání ostrova je dobré si půjčit auto, ale řešením je i využití místní hromadné dopravy. Morro Jable leží asi 100 km od letiště.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .