0
0

Nedaleko pobřeží Costa Cálida se ve vnitrozemí provincie Murcia rozkládá malé městečko Moratalla. Je obklopeno divokou a nedotčenou přírodou, která nabízí spoustu možností pěší turistiky. Ukrývá se zde také množství zajímavých historických a kulturních památek. Stojí zde jedinečné hrady a kostely, jako třeba Iglesia de la Asunción nebo Castillo Medieval. Moratalla je tedy městem, kde se zaručeně nudit nebudete.

Oblast, ve které se Moratalla nachází je jednou z nejhornatějších v provincii Costa Cálida, samotné městečko je situováno v nadmořské výšce 521 metrů. Zdatní sportovci se mohou vydat na celodenní pochod na nejvyšší vrchol v oblasti – Pico de Revolcadores, který dosahuje výšky 2000 metrů nad mořem a tyčí se na severozápadě regionu. Kromě pohoří Sierra de Espuňa je oblast přitažlivá také přístupnými jeskyněmi, kde jsou k vidění úžasné skalní malby, narazíte zde i na prehistorická sídliště, sopečné pozůstatky, románské kostely a hrady.

V městečku dnes žije kolem 8 500 obyvatel, v minulosti se proslavilo továrnami na sukno a plátno. Dnes se zde daří obchodu s olivovým olejem a kvalitním španělským vínem. Hlavním zdrojem příjmu Moratally se tak stalo zemědělství a v poslední době také rozvíjející se cestovní ruch. Při návštěvě si nenechte ujít slavnosti ohně, tzv. Hogueras de San Juan, které se pravidelně konají na konci června.

Nejbližší pláž Playa de Mazarrín je vzdálena 60 km. Pláže jsou tam písečné s pozvolným vstupem do moře, na své si tak přijdou rodiny s dětmi i nezkušení plavci. Takže pokus si chcete užívat vodních sportů a skotačení v mořských vlnách, vydejte se právě tam. Navštívit můžete rovněž město Murcia, Cartagenu či Albacete.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .