0
0

Ve vnitrozemí Andalusie se na jihu Španělska rozkládá malá kouzelná horská vesnička Montejaque. Je to ideální středisko pro milovníky přírody a pěší turistiky. V okolí je totiž velmi rozmanitá krajina, která je místy rovinatá a místy přechází ve vysoká pohoří. K těm nejvýznamnějším patří Penón de Mures, Cerro Tavizna, Hacho a Pico Ventana.

Montejaque leží v údolí, kterým protékají řeky Guadiaro a Campobuche. Právě mezi tímto údolím a horou Sierra de Grazalema najdete nejvíce obydlené oblasti kraje. V okolí se nachází několik zajímavých skalních útvarů, překrásná příroda i nádherná laguna.

V období od 15. – 17. května a od 13. – 16. srpna se v Montejaque pravidelně koná slavnost Virgen de la Concepción, která je považována za největší událost v kraji. Mezi nejvýznamnější památky vesnice patří gotický kostel La Iglesia de Santiago el Mayor pocházející z 16. století. Kompletně dostavěn byl však až ve století osmnáctém.

Ve vzdálenosti asi 6 km se rozkládá jedinečné městečko Ronda, které bylo vystavěno na okraji 100 metrů vysoké rokle, nad řekou Guadalevín. Je to turisticky velmi oblíbená destinace, která přitahuje hlavně milovníky kulturních památek a nejrůznějších historických pamětihodností. Najdete zde také mnoho turistických podniků, obchůdků a krámků se suvenýry. Přesto si Ronda dokázala uchovat svou působivou atmosféru.

Ronda je situovaná v romantické krajině na severní straně pohoří Sierra de Ronda. Její téměř nedobytná poloha ji po mnoho let chránila před nájezdy nepřátel. Toto muslimské vnitrozemní město dobyli křesťané v roce 1485. Dnes zde žije kolem 20 tisíc obyvatel, kteří se zabývají obchodem s koňmi, ovocem, vínem, zeleninou a rovněž je živí i práce v turistickém ruchu. Ronda je skvělým místem pro celoroční rekreaci.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .