0
0

Nad východním břehem jezera Garda je 30 km dlouhý hřeben Monte Baldo s několika vrcholy vysokými přes 2000 metrů.Z městečka Malcesine vede na Monte Baldo do výšky 1753 metrů jedna z nejmodernějších lanovek v Evropě. Lanovka překonává výškový rozdíl 1650 metrů a během jízdy se 1x otočí dokola a tím umožňuje nádherný kruhový výhled.

Od vrcholové stanice lanovky vede několik cyklotras, turistických cest a je zde startovací plocha pro paragliding.

Monte Baldo bylo naším dalším cílem. Po vystoupení z lanovky a pokochání se nádherným výhledem jsme se vydali cestou č.651 na vrchol Cima Pozzete /2132 m/. Nenáročná vyhlídková trasa poskytuje přímo letecký pohled na jezero Garda a na druhou stranu do oblasti Adiže. Z vrcholu jsme se pak vraceli stejnou cestou k lanovce a pokračovali dál po hřebenu na vyhlídkový bod La Colma di Malcesine /1751 m/, odkud je nádherný výhled na severní konec jezera. Byla to odpočinková túra, kterou jsme zakončili prohlídkou městečka Malcesine a koupáním v jezeře.

Další den byl cílem vrchol Cima Rocca /1090m/ tyčící se nad jezerem Garda. Vycházeli jsme z vesničky Biacesa /418 m/ po cestě č.470, které se také říká kozí stezka. Prošli jsme celou vesničkou a začali jsme stoupat ke kapličce San Giovanny /858 m/. Z rozcestí vede na vrchol několik zajištěných cest labyrintem zákopů a tunelů. Cesty se vzájemně křižují a mají různé názvy. Vydali jsme se po cestě, která začíná krátkým tunelem, na který navazují staré zákopy. Lehká ferrata Cima Rocca / nazývaná také Zákopový chodník/ vede až na vrchol.

Po odpočinku a pokochání se výhledem na jezero Garda a blízký vrchol Cima Capi /909 m/ jsme začali sestupovat druhou stranou hory. Cesta nejprve vede úzkým zákopem po hraně skalní stěny, další úsek jištěný ocelovým lanem schází na rozcestí u galerie Guerra. Vydali jsme se do galerie. Tunel je 150 metrů dlouhý.Vyšli jsme do zákopů nad kapličkou. Nechtěli jsme scházet ke kapličce a tak jsme si dali cestu galerií ještě jednou.

Na rozcestí jsme tentokrát odbočili doprava. Za chvíli začaly lana a žebříky. Jak jsme později zjistili šlo o ferratu Sentiero attrezzato delle Laste. Po zdolání této lehké ferraty jsme sešli do sedla Sperrane. Dál to už byl lehký, ale prudký sestup do údolí.

Z Biacesy jsme popojeli k jezeru Lago di Ledro a den jsme zakončili opět příjemným koupáním.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .