0
0

Mé zážitky z Keni

Země plná kontrastů, s nádhernými plážemi s bílým pískem na březích Indického oceánu,

s nespočtem Národních parků, bujnou vegetací plné zvěře. Keňa je zárukou slunce, teplého moře a příjemných lidí.Co více si přát k prožití dovolené.

Keňa ? slunce, teplé moře a hlavně safari.Tak to je to, co mě nejvíce táhlo do země pod rovníkem na jižní polokouli.Lákala mě atmosféra černé Afriky.Lákala mě pobřeží, které omývá Indický oceán a pláže které nemají konce.Lákalo mě, poznat život zdejších lidí.

Byl bych hodně naivní, kdybych se domníval, že za tu krátkou dobu zvládnu vše.Přesto se domnívám, že jsem si odvezl skvělé zážitky.

Konečně je to tady, první lednová sobota tohoto roku.Ruzyně Terminál Sever 1 vchod E.

Pohodlně usedáme do letadla Boxing 737 typ 800.Je nás okolo stovky, takže sedíme po dvou a zůstalo i dostatek dalších volných míst.Důvod je prostý srážky a nepokoje které panují hlavně na západě země odradily řadu lidí od cesty do Keně.Druhou variantou,může být i skutečnost, že jsme letěli pět dnů po Silvestru a to se každému zrovna nechce ještě nikam cestovat.Mi to nevadilo, vždyť na tyto včasné termíny bývají od různých CK ty největší slevy.

Startujeme přesně v půl sedmé ráno, je dobře, že letíme přes den – protože pohled z okna vám cestu přece jen zkrátí.Navíc bylo bez mráčků, takže jsme viděli: Vídeň, Balaton,Bělehrad,Atény,řecké ostrovy i klidné středozemní moře.Nádherný byl pohled na Káhiru i blízké pyramidy v Gize.Letiště v Hurghadě nám povolilo přistát až po několikerém obkroužení tohoto letoviska.Důvodem, bylo letecké vojenské cvičení a proto se i náš odlet po padesáti minutovém mezipřistání oddálil o téměř dvě hodiny.

Naše letecká cesta pokračuje ve výšce 11 400 metrů, rychlostí 850 kilometrů v hodině při venkovní teplotě 51 stupňů pod nulou.Letíme nad Súdánem, Etiopií a celou Keňou.Pohled na zasněžené Kilimandžáro s nadmořskou výškou 5895 metrů nikom neunikl.Při přeletu rovníku jsme si dali panáka a v keňské Mombase jsme přistáli krátce před devátou hodinou večer místního času.Nejstarší a druhé největší město Keni nás přivítalo třiceti stupňovým ?přídělem?.

Na letišti proběhlo vše hladce, včetně zakoupení víza.Stálo 50 dolarů .Po půl hodině jízdy autobusem jsme dorazili do hotelu na severním pobřeží Nyalli. I přes opožděný příjezd na hotel jsme dostali večeři včetně veškerých nápojů a dokonce bar u recepce nám nechali otevřený až do půlnoci, kde byl dostatečný výběr všeho.

Ráno jsme se před snídani šel seznámit, kdež to vlastně jsem.A byl jsem mile překvapen.Všichni nás zdravili JAMBO JAMBO, usmívali se a byli milí.

Já jsem k jejímu jambo,jambo přidal habari za asubuhi, což znamená dobré ráno a hned se mi dostalo odpovědi karibu ? vítejte!

Po snídani pak musel náš průvodce personálu vysvětlovat, že umím jen pár keňských slovíček.

Když jsem u průvodce, tak ten dostal od nás od všech za starost velikou jedničku a bude o něm ještě řeč.Nechte se překvapit stojí to zato.

Po snídani jsme pádili do moře, než začne odliv.Bylo skvělé teplé cca 27 stupňů, ale už ne tak čisté, jako v Egyptě nebo Dominikánské republice.Když vám řeknu, že po přílivu jak se voda dostala na rozpálený písek, byla jeho teplota zhruba půl hodiny 35 stupňů teplá, tak mi nebudete věřit.Byla.

První den jsme lenošili a odpočívali po nezbytné cestě v hotelové zahradě.Čas jsme si krátili popíjením piva, různými drinky, včetně dobrého alkoholu, procházkou po pláži ( jenže bylo vedro a spálit se první den? to nikdo nechtěl .Takže největší část dne patřil pochopitelně koupání v bazénu.Byly tři.Ten který jsme využívali nejvíce měl vířivku a bar.Sedět ve vodě teplé devětadvacet stupňů a popíjet to nač máte zrovna chuť bylo úžasné.Druhý – klasický dvacetimetrový byl se šesti dráhami.Třetí, jsme měli přímo pod okny našeho pokoje,jenže ten nikdo nevyužíval, ne proto, že by nestál zato, ale jednoduše proto, že hotel byl v době našeho pobytu obsazen z jedné třetiny.

Obědy se podávaly venku pod střechou.Přestože o jídle bude ještě řeč musím říci, že vařili skvěle a moc nám chutnalo.Odpolední káva s čokoládou, rumem a zákuskem byla vždy skvělá.

Celodenní nádherné počasí dobrá večeře i večerní zábava nás vždy rychle uspala.Noci byli klidné, bez komárů, či jiné havěti.Teplotu sedmadvaceti stupňů vyvažovala bezporuchová klimatizace.

Zato ráno bylo o zábavu postaráno.Dorazily opice, nechodili denně.Důvod jsme se dozvěděli od průvodce ? stačí pustit psy.Ale nemusíte mít strach, vůbec si vás nevšímají, zato opice, ty se neukážou ani na nejvyšší palmě.A co dovedou opice si umíte jistě představit.

Když necháte něco na balkoně máte smůlu.Drapnou co vidí.Opalovací krém, ručník, plavky a

máte smůlu.Nejkrásnější zážitek byl, vidět opici jak skotačí s dámským vrškem od plavek na hlavě.To se smála i samotná majitelka zmiňovaných plavek.Opice jsou tak krotké a nebojácné, že vám berou z ruky chleba, otočí si kohoutkem u vodovodu a v klidu se napijí.To my jsme vodu nepili.

První den jsme tedy prožili na hotelu a v jeho prostorách.

Každý si vybral výlety a bylo jich dost, ale o tom příště.

KWAHERI – NA SHLEDANOU

FM

http://www.123exotika.cz/ostatni.php?view=detail&id=24

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .