0
0

GRAN CANARIA

Las Palmas

Město palem, založené roku 1478, má charakter velkoměsta. Město je správním střediskem autonomního regionu Kanárské ostrovy. Mnoho restaurací, barů, kaváren, obchodů a nočních podniků láká návštěvníky stejně jako tradiční trhy a světoznámý přístav. Roku 1990 UNESCO udělilo staré části města „Vegueta“ titul „Kulturní dědictví lidstva“.

V tomto typicky španělském městečku na severním pobřeží Gran Canaria se střetávají starobylé památky s moderní mezinárodní atmosférou a nepřehlédnutelným turistickým ruchem. Podél Las Palmas se táhnou 3 kilometry krásné písčité pláže.

Maspalomas

Na jižním cípu Gran Canarií se nachází klidné městečko Maspalomas. V této oblasti je mnoho hotelů a bungalovů ukrytých v tropické zeleni, nabízejících romantické ubytování pro turisty. Na 6 kilometů dlouhou pláž je možné dojít za necelou hodinu pěšky, nebo využít bezplatné transfery, jenž jsou většinou v ceně ubytování.

FUERTEVENTURA

Puerto del Rosario

Město na západním pobřeží, které se začalo rozvíjet až ve století 19., kdy ho zástupci guvernéra využívali jako obchodního přístavu. Roku 1860 se stalo hlavním městem Fuerteventury. Název nese město podle jména jeho patronky Virgen del Rosario.

Pro svoji krátkou historii je Puerto del Rosario chudé na kulturně historické zajímavosti. Chloubou města se stala promenáda lemující přístav. Již z dálky bíle zářící budova patří komandantuře cizinecké legie. Legionáři občas bývají středem pozornosti turistů, neboť jejich cvičení probíhají na veřejných cvičištích.

Corralejo

Na severním pobřeží nedaleko malinkého ostrůvku Isla de Lobos leží vzkvétající městečko, patřící k nejrušnějším vesnicím ostrova. Hlavní ulici Calle del Generalisimo Franco lemují palmy a tato ulice ožívá večer, co večer.

Původní obyvatelstvo zde žije zcela nerušeným životem, ačkoliv sem po celý rok proudí řada turistů. V centru města vévodí náměstí přeplněné kavárničkami a bistry.

Nejpřitažlivější je však 3 kilometry dlouhá pláž rozdělená na části lávovými výběžky. Na jih od městečka, směrem k pohoří Montaňa Roja se rozléhají písečné duny

Poloostrov Jandía

Na poloostrově Jandía dominuje pozoruhodná panenská příroda a samota. Pobřeží lemují krásné pláže s bělostným pískem. Městečka Morro Jable, Jandía nebo Costa Calma jsou perfektně připravené na příliv zahraničních turistů, ačkoliv ještě na začátku 20.století byly pouze malými rybářskými vesničkami. Na západním výběžku poloostrova se na Punta de Jandía tyčí vysoký maják Faro de Jandía, odtud lze spatřit ostrov Gran Canaria.

Na sever od městečka El Cofete se rozprostírají nádherné pláže. Zhruba 2 kilometry nad Cofete se nachází panské sídlo „vila Winter“, o jejímž účelu se dodnes vedou diskuse.

LANZAROTE

Arrecife

Arrecife, metropole Lanzarote, ležící na jihovýchodním pobřeží představuje typické přístavní městečko. Jelikož je město chráněno před bouřícím mořem skalnatými útesy, získalo svůj název podle útesu, neboť Arrecife znamená španělsky skalisko.

V současné době žije v Arrecife přes 40 000 obyvatel. Rušný život láká jak místní tak turisty, neboť mohou trávit příjemné chvíle v mnoha útulných barech a sklepních vinárnách, tzv. bodegas.

Nejkrásnější část města leží na laguně Charco San Ginés. V této zrestaurované čtvrti se nachází romantické kavárničky a bary nabízející tapas.

Malý ostrůvek v těsné blízkosti města je spojen hrází a kulovitým mostem Puente de las Bolas. Na ostrůvku byla postavena nízká pevnost v 16. století.

Puerto del Carmen

Jihozápadním směrem od Arrecife leží na pobřeží menší městečko Puerto del Carmen. Původní nenápadná rybářská vesnička La Tiňosa se díky nádherné pláži a příznivému klima přeměnila během posledních 20 let na „prázdninovou metropoli“. Život ve staré vesničce není poznamenán turistickým ruchem a dodnes si zachoval svoji tradici. Uprostřed města bylo nově postaveno kulturní středisko „El Fondeadero“.

TENERIFE

Guimar

Původní stará rybářská vesnička byla přestavěna na prázdninové letovisko. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova v těsné blízkosti krásných a rozlehlých pláží.

La Orotava

Historické město se starou architekturou a domy s balkony pocházející z 17. – 18. století. La Orotava byla založena během prvních let kolonizace. Mezi nejnavštěvovanější domy ve městě patří Casa de los Balcones, ve kterém je umístěno muzeum kanárského umění a škola výšivek. Barokní kostel La Concepcion skrývá oltář z 18. století vytvořený italskými mistry.

Puerto de la Cruz

Do tohoto severního přímořského městečka přijížděli turisté na rekreaci již před sto lety. Místní obyvatelé se zde schází pod staletými vavříny na náměstí Plaza del Charco de los Camarones. Pýchou městečka je veliký komplex 8 bazénů s mořskou vodou a tropickou vegetací.

Santa Cruz de Tenerife

Hlavní město ostrova Tenerife, ležící na východním pobřeží. Město se přizpůsobilo turistickému ruchu, převládá zde moderní architektura a zároveň se stalo i centrem společenského života na ostrově.

LA GRACIOSA

Ostrov vzdálený 2 kilometry nelze z ostrova Lanzarote přehlédnout. Není náhoda, že byl ostrov pojmenován „La Graciosa“, v překladu „půvabná“. 27 km² pokrytých zlatými dunami, lemovaných nádhernými plážemi a divokou přírodou, je obydleno pouze 700 stálými obyvateli. Obec Caleta del Sebo zůstává typickou rybářskou vesničkou, s hromadami rybářských sítí a sušících se ryb. Pouze několik málo kavárniček čeká na turisty, jinak zde převládá poklidný život původního obyvatelstva.

LOBOS

Malý ostrov ležící severně od Fuerteventury se doslova stal rájem potápěčů. Název ostrova byl odvozen od španělského „lobos marinos“, což v překladu jsou tuleni, kteří zde v dnešní době již nežijí. Ostrov s rozlohou 6 km² byl v roce 1982 vyhlášen chráněnou oblastí. Úžina mezi Lobosem a Fuerteventurou patří mezi nejbohatší podvodní parky v celé Kanárské oblasti.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .