0
0

Chcete-li se dostat do Taganana, musíte se vydat na severní cíp ostrova.

Výlet do Taganana je dobrodružstvím. Půjdete po klikaté cestě ze San Andrés a nahoře uvidíte Santa Cruz, Playa de Las Teresitas a Atlantský oceán pěkně s nadhledem.

Pokud budete řídit, rozhodně se nudit nebudete. Z auta se dají nejlépe pozorovat hranice mezi vegetačními pásmy. Vpravo například uvidíte bujnou zeleň, ale když se otočíte na druhou stranu, budou tam jen holé skály. Tak tedy působí na vegetaci pasáty. Mlha spadne jako opona do údolí, kde poskytne vlhkost rostlinám.

Jen si dávejte pozor, místní cesty jsou úzké a mnohdy mají sklon více než 16 stupňů.

Určitě si udělejte čas na prozkoumání Taganana pěšky. Je to jedna z nejstarších a patrně nejpůvabnějších vesnic na ostrově. Projděte se úzkými uličkami a všimněte si, že místní jsou pohostinní a otevření. Téměř všechny domy jsou postaveny v tradičním stylu ostrova Tenerife a v kombinaci s krajinou kolem je to tady okouzlující.

V Taganana se toho moc neděje, ale je tady pár hospůdek, barů a restaurací. Menu obvykle zahrnuje jen původní místní jídla a samozřejmě lahodné ostrovní víno. Na malém náměstí stojí trojlodní kostel Nuestra senora de les Nieves a San Blas.

Budete-li pokračovat v cestě směrem na Benijos, dostanete se k populárnímu zálivu a skále Roque de las Bodegas. Zde na pláži se můžete koupat, surfovat a užívat slunce. Plážové restaurace jsou známé svými mořskými plody, které zde vždy dostanete čerstvé.

Zejména o víkendech zde potkáte mnoho místních obyvatel. Zatímco starší sem přijíždějí rybařit, mladí se baví plaváním.

Když uvážíte, že do roku 1960 se sem dalo dostat jen po cestách s mulou, oceníte ten kus originality a historie v těchto místech.

Pokud se chcete dozvědět víc o místním životě, stačí se zeptat. Obyvatelé si rádi popovídají. Taganana je skvělým místem pro milovníky přírody a pro ty, co hledají klid a pohodu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .