0
0

Santa Ursula se nachází na severním pobřeží Tenerife.

Toto místo je populární zejména kvůli slunečnému počasí a centrální poloze. Santa Ursula je spojena se Santa Cruz de Tenerife severní dálnicí TF – 5.

Dovolená tady je rájem pro ty, kteří si chtějí vychutnat kombinaci klidu, typického kanárského nádobí a skvělé kanárské kuchyně. Mnohé takzvané Guachinche restaurace nabízejí rovněž místní víno a příjemnou obsluhu za rozumnou cenu. Atmosféra v Guachinche je velmi zvláštní. Nabídku totiž dostanete ústně.

Kolem Santa Ursula je mnoho vinic, bramborových polí a banánových plantáží. Ty zdobí okolní krajinu a zároveň jsou hlavním zdrojem pro restaurace. Ale Guachinche nejsou jediným způsobem stravování. Ve městě najdete i restaurace italské, německé, a dokonce i čínské.

V centru města se nachází mnoho historických budov. Radnice, kostel a mnoho obchodů a obchůdků. Kostel zvláště stojí za návštěvu. Uvnitř můžete obdivovat svaté v podobě vzácných slonovinových sošek.

V kožených továrnách si můžete zajít na prohlídku, anebo přímo zde zakoupit mnoho levných kožených výrobků.

Santa Ursula lze využít taky jako výchozí bod pro mnohé výlety. Turistické a cyklotrasy odsud vedou přes hory do okolních měst a na zajímavá místa. Například poblíž La Asparanza prozkoumáte jedinečné Bosque de la Esperanza a na podzim si můžete zahoubařit v lesích Ladera de santa Ursula.

Pokud strávíte dovolenou v Santa Ursula, určitě byste se měli podívat do národního parku Teide. Cesta vede přes La Orotava a Aquamansa až k nejvyšší hoře Španělska. Podhůří Teide nabízí, kromě dalších stezek, působivé sopečné scenérie.

Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi turistický ruch, nelze než doporučit výlet do Santa Cruz de Tenerife. Toto turistické město na severu ostrova nabízí mnoho zajímavostí, památek, nočních klubů a barů, kde se pořádají velkolepé párty. V Puertu najdete taky písečné pláže s možností koupání, potápění a surfování.

Jak vidíte, v santa Ursula se můžete dozvědět mnoho o obyvatelích kanárských ostrovů, o jejich životě a sportovních a volnočasových aktivitách. Svou dovolenou tady můžete strávit v hotelích, apartmánech, nebo chalupách, dle vlastního uvážení.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .