0
0

Santa Cruz de Tenerife, je hlavní město Tenerife. Ale zdaleka neplní jen reprezentativní funkce. Je zde největší španělský přístav. Stojí tady výletníi kontejnérové lodfě, taky trajekty pro dopravu mezy ostrovy. Je doůležitý hospodářským střediskem.

Kromě průmyslového přístavu má Santa Cruz také mnoho zajímavostí a kultůrních budov. Takže se můžete procházet po Csllr Castillo, což je nejoblíbenější nákupní ulice. Je zde řada prodejen oděvů, obuvi a podobně. Ale kdo má raději méně elegantní obchody, může zkusit typickou tržnici s exotickým ovocem, zeleninou, rybama, masem květinami a dalším zbožím. V neděli se kolem trhu utváří tzn. bleší trh. Pokud máte rádi starožitnosti, měli by jste ho navštívit.

Lákavé v Santa Cruz jsou jistě pomalé procházky po sousoších, památkách a futuristických budovách. Zvláště zajímavé jsou fasády domů v koloniálním stylu. Najdete zde i původní výrobnu doutníků. Můžete zde sledovat dělníky, jak ručně vyrábějí doutníky.

Noční Santa Cruz nabízí spoustu nočních klubů, diskoték, hospůdek a barů. Zde si můžete změnit noc v den! Nejlepší to tady je v měsících lednu/únoru, je zde karneval! Často se srovnává, pro svou pestrost a barevnost, s karnevalem v Rio de Janeiro.

Mimo to, můžete zde najít spoustu muzeí. Ty vám poví něco o historii, kultůře ale i o vojenství. Místo je perfektní pro pěší turistiku, je zde totiž bujná, zelená vegetace.

Kousek odtud se nachází místečko, vhodné pro výlety. Radazul, je uzpůsobené k potápění, šnorklování i koupání. Dále blízká pláž Playa de las Las Teresitas je se svý navezeným světlým písekem, turistickým lákadlem. Díky svému malému sklonu je vhodná i pro děti.

Santa Cruz má co nabídnou. Jak z kultůry, historie tak i ze sportu a přírodního prostředí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .