0
0

Až do roku 1940 nebylo možno vesnice San Andrés možno dosáhnout jinak než po cestičce vytesané do skály. Dnes je to daleko lepší, San Andrés je spojeno s hlavním městem ostrova. Odsud je to do Santa Cruz asi jenom 10 km.

Samotná vesnice zůstává velmi primitivní. Byly tady sice projekty na výstavbu různých klubů hotelů a podobně, ale byly zrušeny na protesty místních obyvatel. Originalitě Kanárského stylu se tak můžete těšit dodnes. Útulnost vesnice a radost místních ze života dává San Andrés punc výjimečnosti.

San Andrés má absolutní atrakci: pláž Las Teresitas. Tato pláž byla uměle vytvořena s pískem ze Sahary. Na pláži je dobrá infrastruktura, sprchy, parkoviště a potravinářské stánky. Pláž Las Teresitas je jednou z nejpopulárnějších pláží na ostrově Tenerife. S palmami a zlatým pískem je to kus Karibiku. Je šikmá a plochá. Navíc chráněná zátokou, takže je vhodným místem i pro děti. V nabídce najdete rovněž plážový volejbal, aerobik a další sporty. Na promenádě Playa de Las Teresitas uvidíte mnoho běžců a cyklistů, kteří se sem jdou osvěžit.

San Andrés je proslulé taky svou vynikající rybí restaurací v kanárském stylu. Sklenička dobrého ostrovního vína, čerstvá grilovaná ryba a zcela původní část kanárské kuchyně vám pomůže užívat si života na Tenerife.

Jako výchozí bod se San Andrés hodí především pro výlety do hor Anaga. Odtud můžete jet po klikaté cestě do Taganana a Benijos. Sama jízda poskytuje překrásný výhled na San Andrés, Santa Cruz de Tenerife a Playa de Las Teresitas. Na takovou jízdu je nejlepší si vzít auto.

V San Andrés se taky nachází oficiální škola plachtění.

Nedaleko od vesnice je pláž Las Gaviotas. Tato malá idylická nudistická pláž je hojně navštěvována turisty. Koupání je také dovoleno.

San Andrés je hezké místo pro odpočinkovou dovolenou se spoustou sportovních zařízení a atraktivních destinací v okolí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .