0
0

Puerto de la Cruz se svými víc než 30.000 obyvateli je šestým největším městem na Tenerife. Původně bylo toto město podřadným přístavem na severu slunečného ostrovu Tenerife. Teprve po sopečné erupci roku 1706 se Puerto de la Cruz vyvinulo a stalo se hlavním přístavem severní části ostrova.

Anglicky mluvící turisté si na konci 19.století vybrali zrovna toto místo jako první turistickou destinaci. Po roce 1950 se Puerto (jak se zkráceně nazvá) stalo turistickou tvrzí a je jí dodnes.

Město leží v úrodném údolí Orotava. Vegetace je zde díky mírnému klima velice svěží. Mimo jiné zde jsou obrovské banánové plantáže. Najdete tady také zákoutí, kde nevymyzelo původní kouzlo ospalé rybářské vesnice.

Puerto de la Cruz je díky výhodné poloze a mnoha zajímavostem městem, které stojí za detailní prozkoumání.

Krásný výhled na město je z hory Mount Teide. Jenže je tady hodně oblačno. Ale právě díky těmto vlhkým oblakům je údolí Orotava právě takvé, jaké je, nádherně zelené.

Dokonce i ve městě můžete vidět, že ostrov je sopečného původu. Můžete vidět jak domy stojí na základech z vyvřelé lávy. Příkladem může být kaple San Telmo. Je na ni krásný pohled, je totiž oproti černému lávovému kopečku, na kterém stojí, bílé barvy.

I přes mírné klima, je tady v polední hodině pořádně horko. I tady platí, že obchody jsou přes poledne zavřené a všichni jdou na pohodovou siestu. Svou pozornost, doporučuji, přesuňte na náměstí Plaza del Charco. U stinných míst pod palmami s lavičkami, najdete spoustu stánků s občerstvením, Tapasem, zmrzlinou a studenými nápoji.

Na náměstí Plaza del Charco je skutečně živo. Setkáte se s místními obyvateli, turisty vužívajcími nabídek místních restaurací a s pouličními umělci. Je tady také hřiště, pro mladší hosty.

V Puerto de la Cruz se také nachází dvě pláže, které jsou snadno přístupné a vhodné ke koupání. Za prvé, pláž Playa Jardin s nádhernými květinami a výhledem na Pico de Teide. Druhá pláž je Playa Martianez. Na kraji Playa Jardin je bývalá obranná pevnost, Castillo San Felipe. Pláž Playa Martianez je oblíbená mezi serfaři. Přímo na pláži najdete serfařskou školu, vhodnou pro začátečníky i pokročilé.

V Puerto de la Cruz můžete najít spoustu historických budov. Třeba zámek Abaco. Má krásnou zahradu a nádvoří, pro kanárské ostrovy typickými dřevěnými balkóny.

Největší bazén na mořskou vodu se také nachází v Puerto de la Cruz. Bazén Lago Martianez je krásně navržený a poskytuje hostům několik velkých bazénů a dětský bazén. Večer se také otvírá místní kasíno. V centru se pak nachází obrovská vodní fontána, která je v noci osvětlená.

V Puerto de la Cruz najdete vše, co můžete potřebovat. Banky, lékárny, restaurace, kavárny a různé obchůdky, nákupní centra.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .