0
0

Na severu tenerife se rozléhá údolí orotava a také významné kulturní centrum ostrova, město La Orotava.

Německý botanik Alexander Humboldt často básnil o krásném místě a výhledu do údolí. Orotava ho okouzlila už před asi 200 lety. Turistické stezky vybízí k obdivu flóry tohoto údolí.

Zdejší klima je vlhké a tak se používá k pěstování banánů a méně pak vína a brambor.

Každý rok můžeme v La Orotava obdivovat veliké umělecké dílo. Corpus Christi, tvořený z barevného písku. Krásné ozdoby a ikony vytvořila namáhavá manuální práce. Tradice tohoto díla sahá až do poloviny 19. Století.

Za vidění v tomhle městě stojí historické budovy Palacio Municipal, krásný starý kostel a v neposlední řadě botanické zahrady.

Absolutní vrchol v La Orotava je dům balkonů. Jedná se o Patricijské sídlo ze 17. Století. Je architektonickým skvostem, který sloužil jako sídlo šlechtického rodu, později škola a nyní muzeum. Můžete si prohlédnout staré umění tradiční výšivky a v horním patře navštívit domov bohaté aristokratické rodiny a získat představu o životě v minulosti.

Ptřebujete-li si odpočinout, před další prohlídkou, jistě vám přijdou vhod četné bary, taverny a restaurace. Doporučujeme návštěvu kavárny v Casa Lercaro pod Casa de los Balcones. Krásná terasa a skvělá atmosféra na vás čekají.

Mimořádně krásné jsou zelené plochy parku Parque Quinta Roja. Tento park má bezvadně navržené květinové záhony a fontány. Rovněž zde můžete najít mauzoleum odkud je nádherný výhled na La Orotava, Puerto de la Cruz a na Atlantský oceán.

La Orotava je městem, které má co nabídnout v oblasti kultury, umění, i tradice. Výlet do Orotava je rozhodně výbornou rekreační dovolenou.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .