0
0

La laguna, oficiálně San Cristobal de la Laguna, je univerzitní město.

Bylo založeno v roce 1496 a od roku 1510 je hlavním duchovním a politickým centrem ostrova Tenerife.

Papež Clement XI. sem musel, vzhledem k významnému postavení, zavést první univerzitní vzdělání. Stalo se tak roku 1701.

O dobrých 20 let později ztratilo La Laguna statut hlavního města, zůstalo však městem kultury a roku 1818 biskupským sídlem.

Od roku 1999 bylo připsáno na seznam světového dědictví UNESCO. V centru La Laguna najdete nádherné kostely, historické budovy, zahrady a krásně navržený park. Paláce, památky a tradiční architektura 17. A 18. Století je k vidění po celém městě. Zvláště stojí za to vidět budovu Casa Montanez. Tady můžete obdivovat krásu ostrova Tenerife z typických dřevěných balkonů.

V lednu 2006 byl bývalý domov hraběte ze Salzar, sídlo biskupství Tenerife, zničeno požárem. Budova z roku 1664 byla jedním z největších pokladů architektury a měl nejkrásnější barokní fasádu na Kanárských ostrovech. I když bude fasáda do tří let postavena znovu, umělecké skvosty, portréty všech biskupů a rozsáhlé knihovny jsou navždy ztraceny.

Krom toho všeho můžete navštívit v La Laguna i různá muzea. Muzeum vědy a vesmíru, historické muzeum, muzeum umění v katedrále de los Remedios, nebo třeba antropologické muzeum.

Univerzita pozměnila tvář města ještě něčím. Noční kluby, hudební bary, noční kluby, restaurace a obchody, to vše patří k životu studentů. Nakupovat můžete do sytosti.

Kdo rád leží na pláži a opaluje se, ten si rovněž přijde na své. Nejoblíbenějšími plážemi jsou Playa Roquete, Arenal a Playa San Juan.

San Cristobal de La Laguna je absolutní špičkou pro milovníky kultury. Zde si můžete projít po jedné z historických ulic, navštívit nádherné paláce a kostely a historicky cenné památky, nebo navštívit jedno z muzeí. La Laguna je čistá kultura!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .