0
0

Na severozápadě, 500metrů nad mořem, najdeme malou vesnici La Guancha.

Zde můžete strávit relaxační dovolenou. Můžete sledovat každodenní život místních obyvatel a vychutnat klid. Krásný výhled na Atlantický oceán rovněž zpříjemní den.

La Guancha byla v minulosti známá svou keramikou, pro krásné obrazce a ornamenty zručně na ní ztvárněné. I dnes je keramika dosti oblíbeným řemeslem. Stále tak můžete vidět řemeslníky přímo v práci, nebo navštívit místní muzeum umění a řemesel.

Ale skutečně vynikající jsou místní bílá vína. I přes mírné klima mají hrozny dostatek slunečního svitu a dostatek živin z vulkanické půdy. V tradičních tavernách a malých provozovnách mají pořád kvalitní vína. Rovněž svěží ovocná vína Malvasia se tady vyrábějí.

La Guancha je skvělým výchozím místem pro výlety na sever ostrova. Výlety do Národního parku Teide a měst Icod de los Vinos a Puerto de la Cruz jsou taky úžasné.

Poblíž města jsou přírodní mořské bazény, vytvořené erozí v lávě. Poblíž těchto takzvaných Charcos najdete i parkoviště. Takže jsou snadněji dostupná.

La Guancha je obklopena krásou borovicových lesů, oblíbenou atrakcí pro turisty i místní. V lesích jsou rekreační oblasti s dětskými hřišti, stoly, lavičkami i místy pro grilování. Kolem turistických stezek můžeme nalézt nádherné výhledy na hory Teide a na pobřeží.

V obci samotné nelze nenavštívit kostel skvostného jména Dulce Nombre de Jesus. Byl postaven roku 1570 a je plný krásných soch a obrazů.

V okolí La Guancha se nalézá několik archeologických nalezišť. Mimo jiné zde našli mumii, kterou si můžete prohlédnout v muzeu přírody a člověka v Santa Cruz. Vedle mumie a oděvů zde vedle mumie našli i nádobí s ornamenty. Dalšími nalezišti jsou El Rogue, Fuente Fria a Los Celajes.

Jak sami vidíte, La Guancha nabízí dovolenou blízko k přírodě. Můžete se zde dozvědět mnoho o kultuře ostrova Tenerife a využít okolní přírodu k pořádání nádherných výletů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .