0
0

7 km jihozápadně od La Laguna, na počátku hřebene Cordilla, najdeme La Esparanza.

La Esperanza se nachází v oblasti největšího souvislého lesního porostu Bosque de la Esparanza. Tento les získal pověst pohádkového lesa na ostrově Tenerife. Pokud do něj vstoupíte, poznáte, jaké zvláštní energie vyzařuje.

Najdete zde staré, až 40 metrů vysoké borovice a eukalyptus. Je opravdu krásný zážitek vidět kapky rosy na větvích a listech zelených obrů, jak se třpytí ve slunečním světle.

Celá oblast patří mezi turisticky nejoblíbenější. I při vysokých teplotách v létě si můžete užít hojivého stínu v lese. Díky speciálnímu mikro-klimatu jsou teploty zde obecně o něco nižší, což je ideální pro pěší turistiku. Esparanza v němčině značí naději. Název pochází z doby prvních osadníků, kteří vkládali do svých nových domovů velikou naději.

La Esparanza je dobrým výchozím bodem pro dlouhé procházky. K procházce láká spousta značených tras různé obtížnosti. Některé jsou vhodné i pro horská kola. Ať už na kole, nebo pěšky, lesní oblast La Esparanza je skutečnou přírodní krásou ostrova Tenerife. Po turistických stezkách se můžete dostat až na náhorní plošinu vulkanické hory Teide.

V celém regionu jsou vyhlídková místa, piknik s grilem a vybavená hřiště. Tyto takzvané rekreační oblasti jsou vybaveny lavicemi, stoly a grilovacími místy. Rovněž jsou vybaveny tekoucí vodou a WC. Ideální pro narozeninové oslavy a večerní grilování.

Vesnice La Esparanza okouzlí překrásnými domky, parky a náměstím. Kostel La Esparanza ohromí krásnou a velkou zvonicí. Uvnitř můžete vidět cenné obrazy a sochy.

Největším folkovým festivalem v La Esparanza je tradiční pouť. Ta se koná vždy první neděli v srpnu. Obdivovat lze bohatě zdobené vozíky a barvité kostýmy obyvatel. Celá pouť je doprovázená hojností hudby a tance. Samozřejmě nesmí chybět ani místní kuchyně a víno.

V La Esperanza, můžete strávit odpočinkovou dovolenou daleko od turistických letovisek. Toto místo je vhodnou destinací pro milovníky přírody a také pro turisty.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .