0
0

Asi 7 kilometrů od pláže Playa de la Santa, na severovýchodě ostrova, najdeme malé idylické městečko Igueste.

Igueste se nachází v zelení a různými druhy vegetace oplývající rokli Barranco.

Pro ty, přijíždějící autem, znamená Igueste konečnou stanici. Dál už musí každý pěšky. Je to místo bez dalších silnic.

Konec silnice je výchozím bodem pro mnohé výlety. Bez hluku a civilizace si můžete vychutnat nedotčenou přírodu opravdu naplno. Celé pohoří Anaga je velmi populárním místem pro pěší turistiku všeho druhu a Igueste je obzvláště přitažlivé místo, protože není tolik navštěvované.

Právě proto je Iguese výborné místo na dovolenou poněkud jiného druhu. Relaxace a klid jsou zaručeny. Skoro se zdá, jako by Igueste bylo zcela chráněno před vnějším světem.

Z výchozího bodu pro výlety se můžete vydat různými stezkami. Pokud se obrátíte k severu, pak vás čekají nesčetné chodníčky a cestičky rozeseté po pohoří Anaga. Východní stranou se dostanete na pláž Playa de Antequera.

Antequera je pláž s černým pískem, ležící v chráněné zátoce.

Sestup na špatně dostupnou pláž patří k obtížnějším. Je třeba se k ní dopracovat po kamenných schodech a příkrých svazích. Sestup na pláž Antequera může trvat až 2,5 hodiny. Obtížný přístup k Playa de Antequera má však i své kladné stránky. I zde tak najdete svůj klid a pláž není přeplněná. Vzhledem k tomu, že se jedná o pláž přírodní, není problémem koupat se nahý.

Krom toho můžete šnorchlovat, surfovat i rybařit.

V centru Igueste najdete jen malou náves Plaza San Pedro. Také je zde umístěna stejnojmenná kaple. Tato kaple byla postavena v roce 1786. V Iguesta se nachází restaurace, nabízející vynikající rybí pokrmy, a prodejna potravin Allerlei.

Igueste je místo jako dělané pro ty, kteří chtějí absolutní klid a ústraní. Zde si můžete odpočinout od každodenního stresu a užít si dovolenou a surfování v idylickém prostředí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .