0
0

Garachio je nejdůležitější přístav v této oblast.

Byla zde důležitá obchodní stezka, po které se dováželo zboží z nového světa. V některých případech byl používán i pro export. Pro mnoho lidí byl přístav Garachio to poslední, co viděli z Tenerife, když museli odejít z důvodů chudoby do Jižní Ameriky. Jako památku emigrantů najdeme dnes nad malou pláží na okraji Garachio sochu. Má podobu uprchlíka s mnoha kufry, čekajícího na plavbu za lepším životem.

V roce 1706 zalila celé město žhavá láva při sopečné erupci Montana Negra. Láva protékala údolím devět dnů a pohřbila vše, včetně města Garachio. Jediná věc, která zbyla, je městská brána. Skrz tuto bránu proudilo kdysi do města veškeré zboží. Ještě dnes můžeme obdivovat tuto bránu v centru města, uprostřed nádherného parku.

Katastrofou Garachio hodně utrpělo. Funkci hlavního přístavu převzalo Puerto de la Cruz. Obyvatelé si nicméně vydobyli bohatství skrze cukrovou třtinu a banánové plantáže.

Přestože lidé z Garachia ztratili celý svůj majetek, postavili město znovu na stejném místě. A tak ještě dnes můžeme obdivovat černé sjezdovky destruktivní lávy. A pobřežní skály se už staly pro Garachio charakteristickými.

Garachio je skvělým místem na výlety. Na malé pláži se můžete celý den těšit ze slunce. Pláž je vhodná ke koupání a šnorchlování. Na podzim a na jaře, když jsou vlny poněkud silnější, lze doporučit návštěvu přírodních mořských bazénů. Takové lázně se slanou vodou jsou skutečnou atrakcí.

Město Garachio nabízí samozřejmě taky trochu kultury. Například hrad Castillo, který původně sloužil jako obrana města proti pirátům, nyní se v něm však nachází muzeum o vývoji města.

V idylickém městě Garachio je spousta různých obchodů, restaurací a barů. Zvláště některé malé obchůdky jsou zajímavé, dají se v nich totiž koupit různé umělecké a řemeslné výrobky. Chcete-li najít místo skutečné tradice a kultury, navštivte obchod s doutníky, tam můžete pozorovat skutečné mistry v rolování doutníků přímo při jejich práci.

Garachio je plné atrakcí, historických budov a má překrásné náměstí. Okolí kiosku zve k lenošení ve stínu stromů. Hned vedle Kostela stojí dům kultury. Uvnitř můžete obdivovat prastaré předměty z dob minulých, různé minerály a nádherné lastury. Na náměstí se koná mnoho slavností. Kulturní život a zvyky zdejších obyvatel se na Garachiu hodně podepsaly.

Garachio je skutečný cíl. Málokteré město může nabídnout tolik nevšedních zážitků a představit tak typický charakter, jako Garachio. Přesvědčte se sami!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .