0
0

Na dalekém západě Tenerife, při severním svahu, ve výšce asi 600m nad mořem leží městečko El Tanque.

Název obce pochází z 16.století a znamená vodní nádrž. Roku 1706, při sopečné erupci, došlo ke kompletnímu zničení spodní části města. Většina obyvatel pak migrovala do výše položených míst a založila tam novou vesnici, stejného názvu.

Přestože stavební práce začaly roku 1725, práce šly pomalu, a tak do 20.století stála ve vesnici jen zvonice. Kostel postavený v 20.století je zasvěcený Antonínu Padunskému. Velmi zajímavý je pak místní dům rodiny Martelů – Casa de los Martelos. Jedná se o statek z roku 1706, která jako jeden z mála budov přežil sopečnou erupci. Jeho architektura je velice zajímavá, čerpá prvky z maurské kultury.

Z El Tanque můžete vyrazit na nejrůznější výlety. Přestože je toto městečko ve velké výšce, je sem dobré dopravní spojení. Jedna dálnicí TF-5 ze Santa Cruz, nebo panoramatickými silnicemi z Icod de los Vinos nebo Los Gigantes.

Velkou úlohu zde hraje zemědělství. Je to tady samá terasa s obilím nebo bramborami. Tyto suroviny taky hrají důležitou roli ve stravování. Mimo ně zd však v menu restaurací najdete speciality z králíků a koroptví. Kolem El Tanque můžete vidět lovce s jejich psy.

Nejslavnější atrakcí je zde ovšem velbloudí centrum (Camello Center). Zde se dozvíte vše o velbloudech a způsobu života v Africe. Jako host zde dostanete beduínský kostým, takže se přímo vcítíte do světa beduínů. Také se můžete projet na velbloudech místní krajinou. Z jejich hřbetů je nádherný výhled, jste tak trochu nad světem.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .