0
0

V podstatě náhodou jsem na severovýchodě ostrova narazil na obec El Rosario. Ta je přímo u dálniční spojky TF-1 a sousedí s obcí Santa Cruz de Tenerife. Tato zapadlá malá obec je ideálním výchozím bodem pro výlety do rušných turistických míst.

Můžete zde taky provozovat vodní sporty. Velice populární oblast pro potápěče je Radazul. Zde najdete potápěčské školy přímo na pláži. Můžete navštěvovat základní kurzy nebo kurzy pro pokročilé. Podvodní svět je na Radazul velice pozoruhodný a dá se tady pěkně pozorovat. Také pláže Tabaiba jsou velmi dobré pro potápění a šnorchlování. Obě pláže jsou většinou přeplněné a nejsou vhodné pro děti. Pláže Radazul a Tabaiba jsou velice vyhlášené pro plachtění.

Nemohu doporučit plavání na těchto plážích pro nezkušené plavce, jsou zde příliš vysoké vlny. Jestli mezi ně patříte, můžu vás nasměrovat na nedalekou pláž Playa de Las Teresitas. Tato pláž je plochá, šikmá a ideální pro děti. Playa de Las Teresitas byla naplněna pískem ze sahary, a tak ve vás probudí pocit přítomnosti v Karibiku.

Od El Rosario, jak jsem již zmínil, můžete vystartovat na různé výlety kolem ostrova. Oblíbené výletní místo v blízkosti je La Esperanza. Je to unikátní lesní ekosystém na ostrově Tenerife. Je tady spousta eukalyptu a Kanárské borovice. Tyto stromy přímo vybízejí k procházkám. Tato oblast je taky dobře přístupná pro horská kola. V celém prostoru pak existují četné veřejné grily a volné zóny pro pikniky nebo grilování.

Máte-li zájem o kulturu a umění, můžete z Radazul navštívit města Santa Cruz nebo La Laguna. V obou těchto městech jsou zajímavé objekty, muzea a historické domy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .