0
0

Posledních 12km na severovýchod ostrova, v úzké špičce, je velmi malá obec Chamorga. Ta patří k městu Santa Cruz de Tenerife. Říká se, že toto město představuje konec světa. Nicméně, je to velmi pěkný konec světa. Můžete zde nafotit nádherné panoramatické pohledy.

Na konci obce jsou krásné bílé domy. Cesta k nim je lemovaná palmami a dračími stromy. Nedaleko je pak nádherný les dračích stromů.

Chamorga je výchozím bodem několika turistických cest. Skvělý výchozí i konečný bod pro výlety na kole přes Cabezo del Tejo, Roque Bermejo, Montaňa Tafada a zpět do Chamorga. Zde, v horách Anaga jsou hluboké strmé rokle s bohatou vegetací a krásnými výhledy.

Zaparkovat můžete na parkovišti na kraji obce a pak vystartovat na výlet přes bar Casa Alavaro. Po pěší uličce se dostanete přes strmou propast na pěknou, osamocenou pláž s majákem. V létě je tato pláž pokrytá pískem a je ideální pro opalování. Nicméně s plaváním opatrně! Nbezpečné jsou spodní proudy i velké vlny.

Chamorga je taky vyhledávaným místem pro hledače nerostných surovin. Asi 1km od obce je poněkud bizardní skalní útes. Na něm můžete vidět čedičové sloupy. Pod ním se pak dají nalézt kameny jako pyroxen nebo zeolit.

Za minerály by jste měli chodit v pevné obuvi a nescházet příliš daleko z cesty. V Chamorga můžete kombinovat výlety s hledáním kamenů. Zde je to pravé místo pro romantické a klidné dovolené.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .