0
0

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Tenerife, pouze 30minut jízdy autem z letiště, najdete krásné městečko Candelaria – svatyni Tenerife. Candelaria leží 15km od hlavního města, Santa Cruz de Tenerife. Hodí se proto jako výchozí bod pro různé výlety lodí.

Místo je typické svou venkovskou kulturou a borovými lesy na hřebenech hor. Taky kaňony a působivými turistickými stezkami. Velmi mírné klima s trochou deště na celý rok dělá podnebí suché a pobízí tak k pobytu zde.

Svatá Candelaria je patronkou ostrova, proto zde má velkou sochu. Jednou za rok, v polovině srpna, se zde na její počest koná velký festival. K této příležitosti chodí stovky lidí z různých míst na ostrově do městečka Candelaria. Vyvrcholení průvodů je ve velkém ohňostroji.

V místní bazilice je socha bývalého krále z Guanches a dalších devět nádherných soch. Tyto sochy patří k nejvýznamnějším kulturním památkám na celém ostrově.

Pláž u města Candelaria je pokrytá jemným černým pískem, sopečného původu. Tato pláž není moc navštěvovaná turisty, tak mají svůj prostor místní obyvatelé. Candelaria není populární pro vodní sporty, a tak si sem místní chodí zaplavat a odpočinout od každodenního shonu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .