0
0

Bajamar byl vyvinutý v 70.-tých letech pro velmi zvláštní dovolenou. Nachází se v severní části Tenerife. Dosud je ušetřen masové turistiky. Jedním z důvodů je jistě těžké surfování na vlnách atlantiku. Navíc, plavání je zde téměř nemožné. Můžete však jezdit na vlnách.

Jako alternativa k nemožnému koupání v moři, zde byly vybudovány dva velké bazény napuštěné mořskou vodou. Ty zde každoročně nalákají spoustu turistů. Bazény se čistí přirozenou cestou, přílivem a odlive, který vodu v bazénech vymění a tím vyčistí. Bazény jsou vhodné pro rodiny s dětmi a pro seniory.

Bajmar je vyhledávaným hlavně pro dlouhé dovolené v zimě. V centru města jsou seskupeny bytové domy a na okraji bazénů a na pobřeží najdete malé bary a restaurace, kde se můžete dobře najíst. Bajmar je unikátním místem. I mezi místními je oblíbený. V jeho pozadí se můžete těšit na pohled na hory Anaga.

Odtud můžete vycházet na krásné procházky.Zvláště v zimě jsou zdejší procházky kouzelné, procházíte totiž hustou vegetací. Do hor vede hodně bezpečných cest. Užijete si místní vegetace a když půjdete správnou cestou, tak půjdete nad dech beroucí soutěskou. Hlavně na jaře je zde všechno v květu a to je teprve nádhera!

Po dlouhé strmé cestě budete odměněni pohledem na krásnou krajinu a atlantický oceán. Divoké skály s bizardními útvary jsou skutečnou přírodní památkou.

Kousek cestou dále po pobřeží, najdete nádhernou přírodní skálu, která vybízí k rybaření a potápění. Místní golfové hřiště pak nabízí zábavu začátečníkům i pokročilým. Je úžasné, jak hrajete na nekonečně rozlehlém hřišti s výhledem na atlantik. Celkově lze říci, že golfové hřiště o 36-ti jamkách je prostě úchvatné. Okolo hřiště vás pak k posezení zvou různé kavárny a kavárničky. Je to nádherný zážitek, kafé u golfového hřiště se sluncem zapadajícím za oceán.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .