0
0

Poblíž města La Orotava, ve výšce asi 1120m nad mořem, se nachází tichá obec Aguamansa.

Aguamansa je poslední místo v hustém pásu lesů, na úpatí hory Pico de Teide. Toto místo má v sobě něco docela zvláštního. Během podzimu a zimy se tady seskupují husté mraky, které dopadají na zem jako mlha. Jak mlha opadne, zůstávají na stromech kapičky rosy, které ve slunečním světle zář jako malé diamanty. Tato vlhkost je skutečným pokladem na ostrově. Bez ní by celá oblast Aguamansa a národní park Teide nebyly tak zelené a svěží.

Kromě typických borovic zde roste mnoho eukalyptu, které původně pocházejí z Austrálie. Jedinečné Kanárské borovicové lesy nabízejí mnoho turistických cest, kde si můžete vychutnat ticho. Můžete si tady uspořádat perfektní narozeninové párty nebo grilovačku. Jsou tady grilovací místa, s lavicemi, stolama a dětským hřištěm. Tato oblast je taky vhodná pro projížďky na koních.

Na procházkách lesem narazíte na čerstvé bylinky. Třeba oregano, tymián nebo Minzsorte menta Poleo. Nicméně, nesmíte si nic z těchto bylin vzít, je to přísně zakázáno, jinak vás čeká přísné penále. Na podzim můžu doporučit pečené kaštany, které se dají jednoduše vzít ze stromů, samozřejmě na stromě ještě nejsou pečené.

Aguamansa je známá svými pstruhovými farmami. Tyto můžete navštívit a dozvědět se nějaké informace o chovu pstruhů. Taky můžete na místě koupit čerstvé pstruhy, a to jak syrové, tak připravované na různé způsoby. Výhodou je, že autobus stojí kousek od pstruží farmy.

Aguamansa je rozjímavé místo, kde vládne absolutní ticho. Zde může vaše duše utéct z hluku velkoměsta a městského ruchu. Aguamansa je krásný cíl pro milovníky přírody. Většina turistických cest je vhodná i pro horská kola!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .