0
0

Asi deset kilometrů od pobřeží leží malé město San Miguel de Abona, jako stvořené pro příjemnou dovolenou.

Krajina se do široka rozprostírá, vrcholky pohoří jsou pokryté sněhem, jindy holé, to záleží na období. Vrcholek Montana del Pozo, na kterém San Miguel leží, obíhají dvě ohromné rokle, Barranco Barranco a Archil Orchilla. Svahy Montana del Pozo se zdvíhají až do výše 1294 m nad mořem.

Ovoce, zelenina, obilí a víno patří k hlavním plodinám zdejšího hojného zemědělství. V krčmách typického druhu a v barech smíte okusit velmi výtečné víno.

Malé domky jsou bílé, jen zelené okenice zdobí jejich zdi. A úzké chodníčky mezi nimi vybízejí k prozkoumání.

Na náměstí krytém vavříny, kde si místní vyměňují novinky, můžete navštívit kostel archanděla Michaela. Jeho portrét v podání neznámého malíře z 18. Století je vystaven obdivu kolemjdoucích. Opravdu cenný je i oltářní obraz Ježíše Krista. Až se opět ocitnete na náměstí, možná si všimnete krásného výhledu přes celé údolí až k pobřeží.

Kromě příjemného prostředí může San Miguel nabídnout i trochu kultury. 1780. Toho toku se narodil jistý kapitán, významný pro toto místo. Jeho dům byl poškozen požárem, místní ho však opravili a zřídili v něm muzeum umění a řemesel. Keramická díla zde vystavená si zaslouží uznání, a jestli máte zájem vyzvědět něco o bohaté historii vesnice, nenajdete lepšího místa.

Své rodiště tady má i slavný lékař a historik B. ethencourt Alfonso. Jeho zájem o kulturu domorodců se zachoval i po jeho smrti. Toto místo bylo jmenováno národní kulturní památkou.

Mladí i staří se rádi podívají na hrad Castillo San Miguel. Ten totiž nabízí mnoho zajímavostí. Napětí zaručí hry rytířské a souboje. Vše se pohybuje ve středověkých kolejích, oblečení, špína a stolování s rukama v talíři a hlasitým říháním. A obzvláště ve večerních hodinách se tyto dveře do světa středověkého otevřou každému pocestnému.

Pouhých 15 minut jízdy autem a můžete surfovat a plavat a šnorchlovat na pláži skryté v zátoce. Na pláži El Médano.

Pokud poplujete přes Atlantik, určitě neminete přístav Marina de San Miguel. Slouží, jako mezipřistání a místo odjezdu přes Atlantik. Toto místo nabízí k vyzkoušení četné vodní sporty. Nicméně nemusíte jen plachtit, potápět se a rybařit. Udělejte si malou projížďku a pozorujte delfíny, je to kouzelný zážitek.

San Miguel de Abona je také vhodným místem pro milovníky golfu. O zábavu golfistů se snaží postarat hned dvě atraktivní golfová hřiště a malé golfové hotely.

Procházky, nebo výlety do národního parku Teide jsou rovněž nádhernou kratochvílí. Množství turistických stezek vám předvede borovicové lesy, nebo třeba holou zpustlou měsíční krajinu. V okolí Mount Teide si určitě dobře otestujete i svou výdrž.

Z letiště Reina Sofia je velmi jednoduché městečka dosáhnout. To se hodí zvláště při odjezdu, když je člověk unavený ze všeho toho balení a vůbec se mu nechce se s tím tahat.

Svou mysl můžete klidně nechat bloudit v klidu a míru po pohostinné krajině. Před návratem k běžnému životu vás re-motivuje relaxace v krásném prostředí. Mezi různými Apartmány a hotely si určitě vyberete ten pravý pro váš oblíbený druh odpočinku.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .