0
0

Na západním pobřeží Tenerife mezi Playa de las Americas a Los Gigantes si spokojeně žije ospalá díra San Juan.

Není moc daleko od turistické trasy, ale přesto tady už dávno chcípnul pes. Žádná masová turistika, žádné davy lidí.

Malý přístav a loděnice, kterou používají snad jen místní, vykouzlí krásnou atmosféru. Je docela zajímavé sledovat rybáře, jak spěchají do moře, aby se o chvíli později mohli vrátit se spoustou čerstvých ryb.

Celkem dvě potápěčské školy vás potěší rozličnými kurzy a školeními. Zkušení potápěči si mohou dovolenou ozvláštnit dobrodružnými jeskynními ponory. Potřebné vybavení nemusíte tahat s sebou, můžete si ho tady pronajmout.

Poklady kanárské gastronomie nemusíte hledat pod mořskou hladinou, i když odsud většinou pocházejí. Při pojídání výtečných jídel a popíjení vína skutečně můžete zůstat na pevné zemi. Výhled na Atlantik z několika kaváren a restaurací je, zvláště při jídle, vskutku zážitkem srovnatelným s nejvelkolepějšími krásami mořského dna.

Na návsi si po obědě odpočinete ve stínu stromů. Pozorujte chvíli místní život a zchlaďte se nealkoholickými nápoji, uvidíte, jak je to lenošení příjemné.

Kousek od mola můžete zabloudit na malou oblázkovou pláž. Je snadno dostupná a vyřádí se tam i děti. Můžete plavat v bezpečí, pláž je chráněna vlnolamem. Lepší je ale návštěva v létě, moře sem přitáhne víc písku.

Široká, květinami obestavěná plážová promenáda, vystavěná teprve nedávno, vás zavede kousek na jih k velmi zajímavému místu.

Už z dálky jde vidět veliký pomník zobrazující velrybu. Odsud se můžete vydat dále po pobřeží, ale ta cesta je hrozná. Je betonová a dost nerovná. Bez pořádných bot bych se po ní radši ani nevydával.

Nicméně podél promenády je plno krás. Prakticky neexistuje místo, odkud se nedá dobře obdivovat západ slunce. Slunce se v moři takřka utápí, ten obraz zahání všechny starosti běžného dne.

Okolí vesnice ovládají banánové plantáže a květinové farmy.

Dovolenou vám umožní prožít právě zde dostatek ubytovacích zařízení. Pokud se vám nechce pořád jenom lenošit a toulat se po vsi, udělejte si výlet do okolních obcí a turistických středisek.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .