0
0

Na slunném jihozápadním pobřeží je vesnice Puerto de Santiago. Výhodou zdejších krajů je bezpočet hodin slunečního svitu.

Kdysi tady stála jen ospalá rybářská vesnice, v průběhu času se ale proměnila v malé město. Přesto, že zde byly postaveny nějaké hotely a bytové domy, můžete očekávat původní charakter ostrova. Dobrá infrastruktura jen dopomáhá dokonalé relaxaci a odpočinku.

Většina života se odehrává v ulici Avenida Maritima. Četné bary, restaurace, herny a obchody rozmazlují turisty.

Kousek dále natrefíte na starý přístav s tradičními domy, úzkými uličkami a malebnými zálivy, které jsou plné rybářských lodí. U přístavní zdi často posedávají místní rybáři. Lovit chodí každý den, aby se uživili. Restaurace tak mají trvalý přísun čerstvých ryb. Zřídka najdete tak čerstvé ryby, jako jsou právě zde.

Romantické procházky podél promenády při západu slunce mají něco do sebe. Na plážích s černým pískem si můžete užít mnoho hodin opalování, koupání, i šnorchlování. Pláž je plochá a vhodná i pro děti. Nedaleko se nachází bazén, kde budete kryti před vlnami. Ten se nachází v atraktivní oblasti Lago Santiago.

Z přístavu jsou organizovány exkurze s pozorováním delfínů a rybolov v hlubokých vodách.

Potápěčské školy nabízejí kurzy pro začátečníky a pořádají množství ponorů s možností vzít si průvodce.

Výlety do Los Gigantes a Santiago del Teide zase nabídnou nevšední zážitek plný závratných výšek a nekonečných propastí.

Pro pěší turistiku se vyplatí zamířit do nedalekého pohoří Teno. Široká síť turistických stezek vás provede, kudy budete chtít. Bohatá flóra a fauna vás ohromí a vulkanické kaňony vám vyrazí dech. Výlet na horském kole je také možný.

Puerto de Santiago je vhodným cílem pro sportovní nadšence, milovníky slunce, i ty, kteří prostě jen hledají klid. Mnoho hotelů a apartmánů je k dispozici pro dovolenou…

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .