0
0

Chcete prožít nějaký čas v nejslunnější části ostrova Tenerife?

Nechcete se ztratit v turistickém humbuku?

Chcete mít svůj klid, ale nevadí vám ponořit se čas od času do nočního života?

Pak se vydejte na dovolenou do Poris de Abona.

K hlavnímu městu Santa Cruz de Tenerife je to jen 20 km, od oblíbeného letoviska Los Cristianos 35 a pouhých 30 do Playa de las Americas.

Nečekejte tady žádné velké hotely, ani diskotéky. Jen to, co potřebujete k životu. Obchody a ubytování.

O vaši přízeň se poperou restaurace s tradiční kuchyní. Typické tapas zase pomohou zahnat malý hlad. Rozhodně byste měli vyzkoušet kanárské speciality.

Oblázkové pláže poskytují místo k odpočinku a užívání si slunce nejen místním. Malá plážová promenáda je velmi romantickým místem hlavně při západu slunce. Pláž je snadno přístupná, a i když trochu skalnatá, stále vhodná ke koupání. Dobré počasí navíc dovoluje provozovat potápěčské výpravy, plachtit, nebo surfovat. Nedaleko je dokonce potápěčská škola. Ta organizuje kurzy a navíc poskytuje potřebné vybavení.

V idylické zátoce kotví barevné rybářské lodě. Každý den vyráží s nimi rybáři a dovážejí čerstvé ryby restauracím. Výtečné pokrmy si můžete dopřát zároveň se skvělým ostrovním vínem.

Z oblázkové pláže snadno dohlédnete na maják, stojící na okraji zlaté písečné pláže. Také ta je snadno dostupná a povolen je i nudismus. Maják se nachází na Punta de Abona, můžete navštívit toto místo, když si uděláte malou procházku.

Nad Punta de Abona je velké náměstí a na tom náměstí stojí kostel Nuestra Senora de Las Mercedes postavený roku 1514. Po několika útocích pirátů byl ve 20. Století obnoven. Samozřejmě můžete navštívit i interiér kostela a obdivovat mnoho historických uměleckých děl.

V Poris de Abona se pořád drží skutečný duch Tenerife. Typická architektura a pohodlný životní styl obyvatel se zde mísí se snahou potěšit návštěvníky.

Elektrickou energii obstarávají větrné farmy umístěné kousek dále ve vnitrozemí. Pracují z obnovitelných zdrojů a dávají tak dobrý příklad ostatním.

V blízkých městech si smíte užít noční život a přitom jen nedaleko pobývat v malé rybářské vesnici s dobrým autobusovým spojením.

Poris de Abona je vhodný cíl pro turisty, kteří se chtějí něco dozvědět o kanárském způsobu života. Nemůžete čekat luxusní hotely a masivní komplexy, zato příjemné prázdninové ubytování s dobrou infrastrukturou určitě ano.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .