0
0

V jihozápadní části ostrova Tenerife najdeme městečko Los Gigantes spojené se sousední vesnicí Puerto de Santiago, obě v regionu Santiago del Teide.

Los Gigantes znamená v překladu obři. Název obdrželo město podle Útesu Obrů.

Masivní útesy se tyčí asi 500 metrů kolmo nad moře. Zvané Los Acantilados de Los Gigante dělají čest svému jménu. Skládají se z čedičových sloupců a jsou jedněmi z největších útesů v Evropě. Mnoho výletních lodí potěší hosty zastávkou právě zde.

Los Gigantes má atraktivní přístav sloužící hlavně rybářským lodím a jachtám. Mnoho výletních lodí začíná svou plavbu kolem pobřeží právě zde. Můžete si udělat výlet za delfíny a velrybami, nebo pozorovat mořský život z člunů s proskleným dnem, nebo využít k cestě třeba katamarán.

Díky potápěčským školám tady shlédne mořský svět opravdu mnoho návštěvníků. Kursy jsou k dispozici pro začátečníky, i pokročilé a kromě běžných výletů se pořádají i noční ponory.

Malá promenáda plná barů a restaurací se nachází poblíž nevelké, ale velmi atraktivní pláže. Oblíbenost této pláže je způsobena hlavně tím, že je odsud nádherný výhled na obří útesy. Hrubý černý písek a mělká voda, místo pro rodiny s dětmi, vhodné ke koupání i šnorchlování. V blízkosti je i veřejné koupaliště. Komplex je elegantní a čistý. Los Gigantes se nachází ve slunečné oblasti a nabízí mnoho a mnoho hodin slunečního svitu.

Moře na jihu je klidnější než na severu a tak se tady dají dělat výlety na kajaku. Populární trasa vede z Los Gigantes do Punta Tena. Kdo nemá zkušenosti s kajakem, může se účastnit prohlídky s průvodcem.

Pro mnoho návštěvníků, kteří se odváží do rokle Masca je Los Gigantes poslední zastávkou. Lodě v zálivu Masca vyzvednou Turisty a převezou je sem. Lístky na takovou jízdu si můžete zakoupit přímo v Masca. A když budete mít štěstí, uvidíte i delfíny.

Los Gigantes se nachází na úpatí pohoří Teno a je naprosto nemožné odolat touze vyrazit na nádhernou procházku.

Mnoho obchodů je se svou širokou nabídkou připraveno ukojit vaše prázdninové potřeby. Hotely a ubytování vůbec je rozšířené po celém městě. Vzrušující dovolenou můžete spojit i s provozováním všemožných sportů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .